nedelja, 12.03.2017. u 19:14 Katarina Ivanović

Šampion lako protiv Javora

Fudbaleri Crvene zvezde slavili sa 3:0 (1:0) golovima Kange, Plavšića i Ruiza
Канга је волеј ударцем „начео” мрежу Јавора (Фото Н. Неговановић)

Četiri kola pre početka plej-ofa fudbaleri Crvene zvezde blizu su da obezbede prvo mesto. Oni su pobedom nad Javorom od 3:0 (1:0) zadržali šest bodova prednosti u odnosu na konkurente i sada se nalaze u seriji od 17 mečeva bez poraza u Superligi. Do pobede, 21. u šampionatu došli su golovima Kange, Plavšića i Ruiza.

Dve ekipe su odigrale zanimljivo prvo poluvreme u kom su imale 14 udaraca ka golu protivnika (Zvezda 10, Javor 4). Domaćin je uglavnom imao inicijativu, ali ni gosti se nisu opredelili samo za odbranu svog gola pošto su u nekoliko navrata imali dobre prilike za gol.

Javor je zapretio u šestom minutu kada je lopta nakon greške Frimponga stigla do Tripkovića koji je bio usamljen na šest-sedam metara. Međutim, napadač gostujuće ekipe nije uspeo da primiri loptu pa je propala dobra prilika za njegov tim.

Kanga je mogao da dovede svoju ekipu u vođstvo tri minuta kasnije kada se odlučio za šut sa 25 metara, ali je Đogatović „paradom“ izbacio loptu u korner. Najbolju priliku u prvom delu propustio je Boakje. Napadač iz Gane je nakon kornera ostao sam na pet metara od protivničkog gola, a njegov udarac zaustavio je odlični Đogatović. On je novu priliku da postigne pogodak propustio u 21. minutu nakon šuta sa dvadesetak metara. Ipak, protivnički golman je trećom intervencijom u kratkom vremenskom periodu sačuvao svoju mrežu.

Ekipa iz Ivanjice je u 25. minutu pokazala da na najveći srpski stadion nije došla da se brani. Amanović je šutirao snažno sa distance, a njegov udarac je zaustavio Manojlović.

Inicijativa domaćina se isplatila u 29. minutu. Aleksandar Luković je dodao loptu do Anđelkovića koji je prošao po levoj strani i centrirao ka saigračima u šesnaestercu. Lopta je stigla do Kange koji je volej udarcem sa 15 metara savladao Đogatovića.

Veliku šansu za izjednačenje gosti su imali samo četiri minuta kasnije. Manojlović je loše procenio let lopte, ona je došla do Mitoševića, ali je igrač Javora šutirao pravo u protivničkog golmana.

Dva minuta igre u nastavku bila su dovoljna Zvezdi da duplira prednost. Kanga je započeo akciju, dodao je loptu do Petkovića koji je sa desne strane centrirao do Plavšića. Omaleni vezista je šest-sedam metara poslao loptu u Đogatovićev gol.

Ruiz u 59. minutu nije iskoristio dobru priliku kojom je mogao da reši pitanje pobednika. Kostarikanac se našao sam pred protivničkim golom, ali je njegov udarac zaustavio Đogatović. On se za taj promašaj iskupio prelepim pogotkom sedam minuta pre kraja meča kada je sa ivice šesnaesterca, iskosa sa leve strane, pogodio je suprotni ugao Đogatovićevog gola. U međuvremenu Boakje, koji je postigao tri gola u prolećnom delu šampionata, pogodio je stativu.

Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 4.834. Sudija: Vlado Glođović (Vrbas). Strelci: 1:0 Kanga (29), 2:0 Kanga (47), 3:0 Ruiz (83). Žuti kartoni: Tripković, Karišik (Javor).

CRVENA ZVEZDA: Manojlović 6,5, Petković 7, Frimpong 7, Al. Luković 7, Anđelković 7,5, Le Talek 6,5, Donald 7, Plavšić 7,5, Kanga 7,5 (od 79. Milijaš), Ruiz 7 (od 86. Milić), Boakje 6,5 (od 72. Vujaklija). Trener: Božović.

JAVOR: Đogatović 7, Ristovski 6, Milović 6, Karišik 6, Amanović 6, Milanović 6 (od 86. Kiković), Mitošević 6, Gafurov 6, Cvetković 6 (od 63. Maričić), Eliomar 6 (od 75. Ilić), Tripković 5,5. Trener: Blagojević.