subota, 26.09.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
nedelja, 19.03.2017. u 17:16 Katarina Ivanović

Zvezdi pripala goleada na Banovom brdu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali Čukarički sa 4:3 (2:1) u 27. kolu domaćeg šampionata. – Po jedan penal na obe strane. – Domaćin nijednom nije vodio, ali je dva puta izjednačio
(Фото Танјуг)

Sedam golova, dva jedanaesterca i nekoliko odličnih prilika na obe strane viđeno je u derbi meču između Čukaričkog i Crvene zvezde odigranom na Banovom brdu. Domaćin je dva puta stizao prednost „crveno-belih“, ali je šampion na kraju slavio pogotkom Anđelkovića sedam minuta pre kraja meča: Čukarički – Crvena zvezda 3:4 (1:2).

„Belo-crni“ su nakon četiri pobede i jednog remija pretrpeli prvi poraz u prolećnom delu šampionata. Sa druge strane Zvezda nije pretrpela poraz ni na 18. uzastopnom meču, a dvonedeljnu pauzu zbog reprezentativnih utakmica dočekaće sa šest bodova prednosti u odnosu na Partizan.

Iako je trener domaće ekipe Nenad Lalatović rekao da je nastup Bogosavca i Radonjića neizvestan zbog povrede levi bek je zauzeo mesto u startnoj postavi, dok napadač nije bio ni na „klupi“. Sa druge strane njegov kolega Miodrag Božović nije mogao da računa na Ruiza koji je povredio skočni zglob. Kostarikanca je zamenio Milić, a Adžić i Račić nisu bili u konkurenciji za tim zbog obaveza u omladinskom timu.

Zvezda je povela već u osmom minutu nakon prve prilike. Boakje je posle pasa Kange izašao sam pred protivničkog golmana i sa ivice šesnaesterca rutinski matirao Petrića. Samo osam minuta kasnije „crveno-beli“ su duplirali prednost. Zorić je sa leđa startovao na Donalda koji je izgubio ravnotežu i pao, a arbitar Milorad Mažić je dosudio jedanaesterac. Odgovornost da izvede najstrožu kaznu preuzeo je kapiten Luković koji je šutirao u desnu stranu, dok je golman otišao u suprotni ugao.

Čukarički je u 37. minutu imao priliku da smanji rezultat. Kapiten Bojić se oslobodio svog čuvara i sa 20-ak metara šutirao u gornji ugao Manojlovićevog gola, ali je lopta završila iznad prečke. On se za taj promašaj iskupio u finišu prvog dela kada je iznudio penal nakon što ga je Anđelković oborio u kaznenom prostoru. Ožegović je šutirao u donji levi ugao Manojlovićevog gola i pogotkom za 1:2 vratio je neizvesnost u meč.

Kajević je odmah na početku drugog poluvremena poravnao rezultat. Zorić je šutirao sa šest metara, ali je Manojlović odbranio zicer. Lopta se ipak vratila do Zorića koji se ovog puta odlučio da asistira Kajeviću koji je sa pet metara bio precizan.

Drugi gol na meču, a peti u šampionatu, Boakje je postigao u 54. minutu. Petković je prošao po desnoj strani i sa šest metara šutirao. Golmanu Petriću se mokra lopta izmigoljila pa ju je internacionalac iz Gane iz neposredne blizine poslao u mrežu.

Domaćin se nije predavao, a do novog izjednačenja stigli su trinaest minuta kasnije. Jovanović je sa leve strane „ubacio“ loptu u kazneni prostor, a Jevtić je sa desetak metara savladao Manojlovića. Priliku da u potpunosti preokrene rezultat Čukarički je propustio pet minuta kasnije. Ožegović je nakon kontranapada pokušao da lobuje Manojlovića. Lopta se odbila do Jevtića koji iz „mrtvog ugla“ nije bio precizan.

Kazna za taj promšaj stigla je sedam minuta pre kraja. Boakje je na pet metara od protivničkog gola uspeo da se okrene i šutne, međutim, nehotice je asistirao Anđelkoviću koji je sa pet metara postavio konačan rezultat.

Stadion: Čukaričkog. Gledalaca: oko 3.000. Sudija: Mažić (Vrbas). Strelci: 0:1 Boakje (8), 0:2 Luković iz jedanaesterca (16), 1:2 Ožegović iz jedanaesterca (44), 2:2 Kajević (48), 2:3 Boakje (54), 3:3 Jevtić (67), 3:4 Anđelković (83). Žuti kartoni: Bogosavac, Kajević, J. Jovanović (Čukarički), Milić (Crvena zvezda).

ČUKARIČKI: Petrić, P. Jovanović, Lagator, Mašović, Bogosavac, Docić (od 33. Srnić), Bojić, Zorić (od 63. J. Jovanović), Kajević, Obradović (od 52. Jevtić), Ožegović. Trener: Lalatović.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Frimpong, Al. Luković, Anđelković, Le Talek, Donald, Milić (od 60. Srnić), Kanga (od 78. Vujaklija), Plavšić (od 78. Ristić), Boakje. Trener: Božović.