utorak, 29.09.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
nedelja, 09.04.2017. u 19:19 Katarina Ivanović

Zvezda na Banjici „overila“ prvu poziciju

Fudbaleri Crvene zvezde kao gosti savladali Rad sa 4:0 (1:0) u 29. kolu domaćeg šampionata
Погодио два пута: Срђан Плавшић (Фото И. Милутиновић)

Fudbaleri Crvene zvezde kolo pre početka plej-ofa obezbedili su prvu poziciju pošto od najvećeg rivala Partizana imaju šest bodova prednosti. „Crveno-beli“ su u pretposlednjem kolu bili bolji od Rada sa 4:0 (1:0) u zanimljivom meču u kom je viđeno dosta prilika na obe strane.

Iako rezultat pokazuje drugačije Rad je bio ravnopravan protivnik u prvom delu susreta, a Zvezda je pitanje pobednika rešila sredinom drugog dela sa tri pogotka u roku od osam minuta.

Ričmond Boakje je u prvoj polovini prvog poluvremena propustio tri odlične prilike da dovede svoj tim u vođstvo. Najpre je u trećem minutu nakon dodavanja Petkovića sa desetak metara šutirao pored gola. Trinaest minuta kasnije je posle centaršuta Milića pokušao glavom, ali je golman Mirković odlično intervenisao. Internacionalac iz Gane nije bio precizan ni u 23. minutu kada je šutirao sa više od 20 metara, međutim, lopta je završila tik iznad stative.

I fudbaleri Rada su izašli sa željom da se nadigravaju sa protivnikom iako za njih ovaj meč nije imao rezultatski značaj pošto nisu imali ni teoretsku šansu da se plasiraju u plej-of. Nakon kontranapada domaće ekipe tri na dva u 13. minutu Borko Veselinović se našao usamljen u protivničkom šesnaestercu, ali je šutirao tik iznad prečke. Samo minut kasnije Denić je prošao pored Lukovića i šutirao iskosa sa sedam metara. Ipak, golman „crveno-belih“ Manojlović uspeo je da sačuva svoju mrežu.

Ono što nije pošlo za rukom Boakjeu uspeo je Srđan Plavšić u 34. minutu. Omaleni vezista je dugo „vukao“ loptu, a zatim je snažno šutirao sa 20-ak metara za vođstvo svog tima.

Domaćin je smatrao da je oštećen u 47. minutu kada je Milošev pao u kaznenom prostoru nakon duela sa Lukovićem. Sudija Bojan Nikolić je smatrao da nije bilo elemenata da dosudi najstrožu kaznu što je izazvalo negodovanje kako igrača i stručnog štaba Rada tako i njihovih navijača.

Zvezda je u najvećem delu drugog poluvremena imala loptu u posedu i inicijativu, ali bez izrazitih prilika. A onda je došlo do neshvatljivog pada u igri Rada što su gosti iskoristili da u roku od osam minuta postignu tri gola i reše pitanje pobednika. Ristić je u 65. minutu dugo „vukao“ loptu, ušao je u kazneni prostor protivnika, a zatim je savladao Mirkovića. Pet minuta kasnije Plavšić se po drugi put „upisao“ u listu strelaca. Lopta se nakon pokušaja Boakjea odbila do Plavšića koji je sa šest-sedam metara, iskosa sa desne strane bio precizan. Konačan rezultat postavio je Marko Petković koji se nakon centaršuta Kange našao na drugoj stativi i iz neposredne blizine glavom savladao Mirkovića.

Stadion: „Kralj Petar Prvi“. Gledalaca: 1.500. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac). Strelci: 0:1 Plavšić (34), 0:2 Ristić (65), 0:3 Plavšić (70), 0:4 Petković (73). Žuti kartoni: Pajović, Vico, Ćulum (Rad), Frimpong (Crvena zvezda).

RAD: Mirković 6, Vico 5,5, Maraš 6, Pajović 5,5, Radivojević 5,5, Ćulum 6 (od 69. Bainović -), Denić 6,5 (od 61. Ljubinković -), Rodić 6,5, Veselinović 5,5 (od 60. Petković -), Mladenović 5, Milošev 6,5. Trener: Nebojša Petrović.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović 7, Petković 7, Frimpong 6 (od 74. Poletanović -), Luković 6,5, Ristić 7, Le Talek 6, Donald 6 (od 77. Milijaš -), Milić 6,5 (od 46. Milošević 6,5), Kanga 7,5, Plavšić 8, Boakje 7. Trener: Miodrag Božović.