nedelja, 23.04.2017. u 22:57 Katarina Ivanović

Mesi u 92. minutu srušio Real u Madridu

Fudbaleri Barselone savladali Real sa 3:2 (1:1) u 33. kolu španskog šampionata
Лионел Меси (Фото Ројтерс)

U neizvesnoj utakmici, punoj preokreta, fudbaleri Barselone savladali su Real sa 3:2 (1:1) i pet kola pre kraja poravnali se sa najvećim rivalom na vrhu tabele. Do kraja šampionata dva tima će voditi neizvesnu borbu za titulu, mada su Madriđani u blagoj prednosti pošto su odigrali jedan susret manje. Meč na stadionu „Santijago Bernabeu“ su obeležili prelepi pogoci i potezi na obe strane, a Katalonci su do pobede došli u drugom minutu zaustavnog vremena pogotkom Lionela Mesija.

Trener domaće ekipe Zinedin Zidan nije mogao da računa na Varana i Pepea, dok je od početka zaigrao roviti Bejl. Međutim, Velšanin je izdržao samo 39 minuta kada ga je zamenio Asensio. I Barselona je bila oslabljena jer je jedan od njenih najboljih igrača, Nejmar, suspendovan zbog nesportskog ponašanja na meču sa Malagom.

Igrači „kraljevskog kluba“ su u drugom minutu smatrali da su oštećeni nakon starta Umtitija nad Ronaldom u kaznenom prostoru. Međutim, sudija Alehandro Ernandez nije smatrao da je to prekršaj za najstrožu kaznu. Madriđani su bili opasniji na početku utakmice kada dobre prilike za vođstvo nisu iskoristili Benzema i Bejl. Za razliku od njih Kazemiro je bio precizan u 28. minutu. Najpre je Ramos pogodio stativu, a na odbijenu loptu je „naleteo“ Brazilac koji je sa 2-3 metra savladao Ter-Štegena.

Katalonci, koji nisu imali pravu šansu u prvih pola sata igre, izjednačili su u 33. Mesi je primio loptu na ivici šesnaesterca, ušao je u kazneni prostor, i sa desetak metara postigao pogodak. Argentincu, koji je najbolji strelac u istoriji „klasika“, ovo je bio 22. pogodak u najvećem španskom derbiju.

Benzema je mogao da ponovo dovede svoj tim u prednost u 53. minutu kada je umakao Pikeu, a zatim pokušao glavom sa pet metara. Međutim, umesto mrežu pogodio je nemačkog golmana. Tri minuta kasnije Rakitić je proigrao Alkasera koji je slabo šutirao po zemlji pa je Navas uspeo da interveniše. Pike je u 58. minutu bio najviši u skoku posle kornera, šutitao je pod prečku, ali je Kostarikanac odbranio.

Barselona je preokrenula rezultat 17 minuta pre kraja golom Ivana Rakitića. Hrvatski internacionalac se „lažnjakom“ oslobodio Krosa, a zatim je sa 20-ak metara nakon snažnog udarca pogodio Realovu mrežu.

Tri minuta od ulaska na teren bilo je potrebno Rodrigezu da postigne pogodak. Kolumbijac je iskoristio nepažnju Busketsa, a zatim posle asistencije sa ivice šesnaesterca izjednačio na 2:2 pet minuta pre kraja.

Konačan rezultat postavio je Mesi u drugom minutu zaustavnog vremena nakon kontranapada koji je započeo Serđi Roberto. Posle četiri dodavanja lopta je došla do Argentinca koji je sa 15-ak minuta savladao Navasa.

Stadion: „Santijago Bernabeu“. Gledalaca: 81.044. Sudija: Alehandro Ernandez (Španija). Strelci: 1:0 Kasemiro (28), 1:1 Mesi (33), 1:2 Rakitić (73), 2:2 Rodrigez (85), 2:3 Mesi (90+2). Žuti kartoni: Kasemiro, Kovačić (Real), Umtiti, Mesi (Barselona). Crveni karton: Ramos (Real).

REAL: Navas, Ramos, Marselo, Načo, Karvahal, Modrić, Kros, Kasemiro (od 70. Kovačić), Ronaldo, Benzema (od 82. Rodrigez), Bejl (od 39. Asensio). Trener: Zidan.

BARSELONA: Ter-Štegen, Pike, Alba, Umtiti, Inijesta, Rakitić, Buskets, Roberto, Mesi, Suarez, Alkaser. (od 70. Gomes) Trener: Enrike.