petak, 07.08.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
četvrtak, 04.05.2017. u 22:36 Katarina Ivanović

Nenadić uz zvuk sirene doneo pobedu Srbiji

Naši rukometaši trijumfovali protiv Rumunije sa 23:22 (13:9) u trećem kolu kvalifikacija za Evropski šampionat u Hrvatskoj
(Фото РСС)

Rukometaši Srbije imali su u par navrata četiri gola prednosti protiv Rumunije, ali je pitanje pobednika u trećem kolu kvalifikacija za Evropski šampionat u Hrvatskoj rešeno u poslednjim trenucima meča. Petar Nenadić je dve sekunde pre kraja preuzeo odgovornost i pogotkom kroz noge protivničkom golmanu doneo dva važna boda našoj reprezentaciji.  A samo minut ranije on je mogao da bude tragičar pošto je pri rezultatu 22:21 za naš tim načinio faul u napadu nakon kog je usledio brz kontranapad protivnika za izjednačenje: Rumunija – Srbija 22:23 (9:13).

Naša reprezentacija je pogotkom Đorđića povela sa 3:2, ali je protivnik kaznio nekoliko grešaka našeg tima u napadu i golovima Močanua i Lazara preokrenuo na 7:5 (19. minut). Tada je naš selektor Jovica Cvetković zatražio tajm-aut nakon kog je srpski tim načinio seriju od 3:0 (8:7), a ubrzo je usledio i petnaestominutni prekid meča zbog problema sa reflektorima. Taj prekid je prijao našoj ekipi koja je nakon pauze stekla prvu osetniju prednost pošto je pogocima Šešuma i Zelenovića povela sa „plus četiri“ (12:8).

Srbija je u nastavku održavala četiri gola prednosti pre svega zahvaljujući odličnom Vladimiru Cupari koji je odbranio dva sedmerca protivničkim igračima, a uspeo je da „skine“ nekoliko zicera (15:11). To je bio znak za selektora Paskvala da zatraži odmor posle kog je njegova ekipa za pet minuta „istopila“ prednost srpskog tima (15:15).

Naša reprezentacija je uprkos isključenju Rastka Stojkovića uspela da ponovo stekne dva gola prednosti nakon što je Đorđić dva puta bio precizan (17:15). Iako je naš tim u završnici vodio sa 22:20 Rumuni su opet poravnali rezultat (22:22) nakon čega je usledila neizvesna završnica.

– Odigrali smo izuzetno tešku utakmicu. Čestitam mojim igračima jer su uprkos tome što smo imali malo vremena ispoštovali sve što smo uvežbavali na prethodna četiri treninga. Spremali smo se da iznenadimo protivnika odbranom 3-2-1 koju nije mogao da očekuje od nas. To smo i uradili na početku. Sve taktičke zamisli u napadu smo sprovodili u igri i to je bilo iznenađenje za rivala. Pružili smo svoj maksimum. Čestitam Rumunima koji su igrali najbolji rukomet na startu kvalifikacija predvođeni jednim od najboljih svetskih trenera. Ovo je tek prvo poluvreme i za nas i za njih – rekao je Jovica Cvetković.

Kapiten Žarko Šešum je dodao:

– Iza nas je težak meč koji smo zasluženo dobili. Imali smo malo i sreće prilikom poslednjeg šuta Nenadića. Igrali smo kao tim i srećni smo zbog osvojenih bodova. Iako nas je ova pobeda koštala dosta izgubljene energije idemo na pobedu i u Kragujevcu.

Srbija i Rumunija sastaće se ponovo za dva dana u hali „Jezero“ u Kragujevcu.

Dvorana: „Laskar Panja“. Gledalaca: 2.000. Sudije: Madsen i Mortensen (Danska). Isključenja: Rumunija 10, Srbija 10 minuta. Sedmerci: Rumunija 4 (6), Srbija 2 (2).

RUMUNIJA: Janku, Ćinteć, Močanu 3, Ramba, Grigoras 3, Đonea 8, Popesku, Rakotea 2, Sadovek 2, Čepregi, Lazar 1, Humet, Fenići, Onejakve 3, Savenko, Pavel. Selektor: Paskval.

SRBIJA: Šešum 1, Đukić 4, P. Nenadić 7, Marković 2, Đorđić 4, Stojković 1, Ilić 1, Milić, Zelenović 2, Čutura, Prodanović, Abutović, D. Nenadić, Marsenić, Vujin 1, Cupara. Selektor: Cvetković.