nedelja, 18.11.2018. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 23:35

Čukaričkom pobeda, Zvezdi finale

Fudbaleri sa Banovog brda slavili u revanš utakmici polufinala Kupa Srbije sa 2:1 (1:0)
Autor: Katarina Ivanovićutorak, 09.05.2017. u 18:42
(Фото Фонет)

Fudbaleri Crvene zvezde pretrpeli su i drugi poraz u razmaku od samo tri dana. Ali za razliku od susreta sa Voždovcem, nakon kog su „crveno-beli“ izgubili lidersku poziciju u šampionatu, poraz od Čukaričkog nije imao velike posledice po tim jer su obezbedili plasman u finale Kupa Srbije zahvaljujući ubedljivoj pobedi u prvom polufinalnom meču (4:1): Crvena zvezda – Čukarički 1:2 (0:1).

Međutim, evidentno je da odlazak Miodraga Božovića nije „prodrmao“ ekipu i doneo joj „pozitivan stres“, kako su se nadali u klubu, mada treba imati u vidu da je novi trener Boško Đurovski imao samo jedan trening sa igračima.

Makedonski stručnjak načinio je nekoliko  promena u odnosu na meč sa Voždovcem. U startnu postavu nije uvrstio Ruiza, Milijaša i Aleksandra Lukovića, a na mestu štopera ponovo je zaigrao Le Talek. Od prvog minuta priliku su dobili Kanga, koji je propustio prošli susret zbog četiri žuta kartona, kao i Ristić i Poletanović.

Čukarički je iskoristio pomalo smušeni protivnikov početak meča da povede već u četvrtom minutu. Dragoljub Srnić je izveo slobodan udarac sa 17-18 metara, iskosa sa leve strane, a Ožegović je iskoristio nepažnju protivničke odbrane i golom glavom savladao Manojlovića iz neposredne blizine.

Domaćin je uzvratio deset minuta kasnije. Ristić, koji je na meču bio kapiten, izveo je slobodan udarac sa oko 25 metara, ali je Pajović odbranio njegov udarac. Nedugo zatim priliku da izjednači je propustio i Boakje, koji je nakon odličnog proigravanja Anđelkovića, „zahvatio“ loptu glavom, ali ju je sa desetak metara poslao pored stative. Njih dvojica su kombinovali i u 22. minutu, međutim internacionalac iz Gane ponovo nije bio precizan pošto je poslao loptu preko gola.

Ognjen Ožegović je u 34. minutu bio u dobroj prilici da duplira prednost svog tima. Napadač Čukaričkog je prošao pored Le Taleka, ušao u kazneni prostor, ali je Frimpong „uklizao“ i sprečio ga da ponovo savlada Manojlovića.

Boakje četiri minuta pre odlaska na odmor nije iskoristio stopostotnu priliku da poravna rezultat. Ristić je poslao loptu do napadača Zvezde, koji se na pet metara oslobodio Kopitovića, a zatim je šutirao u protivničkog golmana.

Ekipa iz Ljutice Bogdana je bila ofanzivnija na početku drugog poluvremena, ali umesto da izjednači ponovo je dozvolila protivniku da postigne pogodak nakon prekida. Dragoljub Srnić je izveo korner, a Milić, koji je zaigrao posle nekoliko utakmica pauze zbog povrede, savladao je svog golmana.

Petar Bojić je pola sata pre kraja susreta mogao da postigne i treći pogodak kojim bi uneo neizvestost u ovaj dvomeč. On je prošao Kangu i Frimponga, ali umesto da uposli nekog od saigrača odlučio se da šutira sa 20-ak metara pa je lopta završila visoko iznad mreže.

Zvezda je pitanje finaliste rešila golom Boakjea iz jedanaesterca 15 minuta pre kraja kojim je „ugasila“ nadu Čukaričkog da može da načini veliki preokret. Prethodno je Kopitović igrao rukom u šesnaestercu nakon centaršuta Milića.

Ekipa sa Banovog brda je pet minuta pre kraja imala priliku da ipak unese neizvesnost u ovaj duel, ali je Manojlović tri puta branio udarce protivničkim igračima. Prvo Radonjiću, pa Ožegoviću i Kajeviću.

Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 4.580. Sudija: Marko Popović (Beograd). Strelci: 0:1 Ožegović (4), 0:2 Milić, autogol (54), 1:2 Boakje iz jedanaesterca (76). Žuti kartoni: Frimpong, Boakje (Crvena zvezda), Srnić (Čukarički).

CRVENA ZVEZDA: Manojlović 6, Petković 6, Le Talek 5,5, Frimpong 6, Anđelković 6, Poletanović 6 (od 46. Milić 5,5), Donald 6, Ristić 6 (od 88. Račić), Kanga 6 (od 68. Srnić), Plavšić 6,5, Boakje 5,5. Trener: Đurovski.

ČUKARIČKI: Pajović 7, Jovanović 6,5, Đurić 6,5 (od 75. Radić), Kopitović 6,5, Bogosavac 6,5, Docić 7, Srnić 7, Obradović 7 (od 78. Radonjić), Bojić 7 (od 82. Jovanović), Kajević 7, Ožegović 7,5. Trener: Lalatović.

Mijailović: Mi zvali sudiju, a on nam ne dosudi penal...

Nakon saopštenja Sudijske komisije u kom se navodi da su Crvena zvezda i Partizan vršili pritisak na arbitre oglasio se predsednik „crveno-belih“ Svetozar Mijailović.

„Oglašavanje Sudijske komisije u ovom trenutku najbolje pokazuje da smo bili u pravu za sve što smo u ponedeljak rekli. Dok su iz komšiluka vikali „Drž'te lopova“, a sami su krali i mešetarili, dok su oni vršili pritisak na sudije i to poimence pred svaki meč, dok su njihovi nazovi navijači iznosili pomenute brojeve telefona sudijska komisija je ćutala. Ali onog trenutka kada je Zvezda digla glas – eto sudijske komisije da se oglasi i da se seti etike i etičke komisije. Dok su dozvoljavali najžešći pritisak na arbitre iz komšiluka, etika i etička komisija im nije bila potrebna, ali kad smo naveli kako funkcioniše sprega Partizana i nekih delova Saveza odmah su se setili etike.

Svi navodi su gluposti. A najbolji primer za to je, kako kažu, da smo vršili pritisak na sudiju meča sa Voždovcem, a on nam ne dosudi dva čista penala. A pritisak na tog sudiju je vršen iz Partizana i to javno, na Vajber četu pomenutog kluba. I onda pokušavaju nama da poture kako mi vršimo pritisak. Opet po principu „Drž'te lopova!“  E pa gospodo nećete moći. Opet pitamo: Zašto Partizanu nisu oduzeti bodovi kada je Vlahović igrao bez pregleda? Zašto je njihov stadion još otvoren posle sramnih skandiranja? Da li će Leonardo biti kažnjen zbog udaranja Frimponga i Planića? Da li će njihov trener proći samo sa jednim mečom kazne zbog rasizma iako je dobio sedam?“, navodi se u saopštenju dostavljenom medijima.