sreda, 20.11.2019. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 20:03

Remi protiv Makedonca

Naša mlada fudbalska reprezentacija juče propustila šansu da ostvari prvu pobedu na šampionatu: Srbija – Makedonija 2:2 (1:0). – U petak protiv Španije
Autor: D. Todorovićutorak, 20.06.2017. u 20:24
(Фото ФСС)

Na današnji dan Srbija je na Novom Zelandu postala prvak sveta u fudbalu za igrače do 20 godina. Suočeni sa surovom istinom da po svaku cenu moraju da dobiju utakmicu protiv odlične Makedonije naši mladi fudbaleri su od samog starta  pokazali veću želju i veće htenje i borbenost do krajnjih granica, ali, nažalost ni to nije bilo dovoljno za prvu pobedu na šampionatu.

Ponovo je na početku utakmice Andrija Živković pokazao da će biti glavna snaga našeg tima. Igrao se 11. minut kada je usledio sjajan centaršut za Grujića. Srbija je u uvodnim minutama meča bila ofanzivnija, konkretnija i odlučnija.

Punu terensku inicijativu Srbija je krunisala u 24. minutu. Posle nekoliko promašenih sjajnih prilika pred golom protivnika, usledila je dobra akcija. Najpre je Grujić pao u šesnaestercu Makedonije, misleći da će „prevariti” sudiju, koji je mirne duše za simuliranje mogao da mu pokaže drugi žuti, da bi se u nastavku utakmice, opasni Đurđević najbolje snašao uzeo loptu, centrirao na peterac, lopta se zatim odbila od nekog igrača makedonske reprezentacije i došla pravo na nogu Mijata Gaćinovića koji takvu priliku ne propušta. Usledila je velika radost  naših fudbalera.

Makedonci su prvu priliku imali tek u 43. minutu kada je Bardi izveo odličan slobodan udarac a naš golman još bolje intervenisao.

U nastavku meča, u drugi deo susreta Srbija je ponovo dobro ušla i već u 54. minutu imala novu priliku da poveća vođstvo. Bila je to stopostotna prilika za Gaćinovića, koji je bio sam pred golom Makedonije ali je Aleksovski sjajno intervenisao.

Makedonci su se posle toga nekako bolje organizovali pa je plod takve igre i stiglo izjednačenje kada je posle centaršuta Elmasa, naš Živković igrao rukom, sudija se nije puno dvoumio, pokazavši bez oklevanja na  najstrožu kaznu. Bardi je prišao lopti i sa 11 metara doneo izjednačenje svojoj reprezentaciji.

A onda je protivnik krenuo još odlučnije pa je Makedonija u 82. minutu  stigla do vođstva, usledio je potpuni preokret. Strelac je bio Đorđev mladi fudbaler Grashopersa, koji je  snažno šutirao sa 20 metara a naš golman je samo pogledom ispratio loptu u mrežu.

U samoj završnici utakmice prava drama na terenu. Igrao se 90. minut kada je Đurđević nakon centaršuta Živkovića uspeo da izjednači na 2:2. Minut kasnije naš najbolji asistent ima je divnu priliku za novo vođstvo...

Stadion: Zdislav. Gledalaca: oko 6.000.– Sudija: Bobi Mejden (Škotska). Strelci: Gaćinović u 24, Đurđević 90, Bardi u 62 iz (jedanaesterca), Đorđev u 82. Žuti kartoni: Grujić, Plavšić, Veljković (Srbija), Markoski, Elmas (Makedonija)

Srbija: V. Milinković Savić, Gajić (d 46. Filipović), Jovanović, Veljković, Antonov (od 78. Ožegović), Maksimović, Grujić (od 52. Ristić), Plavšić, Živković, Gaćinović, Đurđević,.

Makedonija: Aleksovski, Murati, Zajkov, Velkovski, Demiri, Nikolov, Bardi, Avramovski (od 46. Đorđev), Babunski (od 58. Elmaš), Markoski, Radevski (Pivkovski).