utorak, 04.08.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
četvrtak, 29.06.2017. u 14:27 M. K.

Đoković – Medvedev u polufinalu

Prvi nosilac turnira u Istbornu prošao i Donalda Janga bez izgubljenog seta: 6:2, 7:6(9). – Lajović propustio veliku priliku protiv Iznera: 6:3, 6:7(2), 6:7(4)

Lak prvi set i dosta muke u drugom, doveli su Novaka Đokovića do polufinala na debiju u Istbornu. Sa 6:2, 7:6 (11:9), prošao je bez izgubljenog seta i Amerikanca Donalda Janga, koji je u drugom setu prvi stigao do brejka, u devetom gemu, ali nije iskoristio šansu, kao ni set-lopte u dugom taj-brejku.

Jedini prethodni meč igrali su davne 2006. u Njujorku, u vreme kada su obojica važila za velike nade. Naš teniser je tada slavio u četiri seta i kasnije opravdao sva očekivanja, za razliku od Amerikanca koji nije stigao dalje od 38. mesta na svetskoj listi.

Protivnik Đokovića u borbi za finale biće sve bolji Danil Medvedev. Drugi reket Rusije ima 21 godinu, kao i prvi, Karen Hačanov. Njih dvojica, uz Andreja Rubljova (19), predstavljaju nove nade ruskog i svetskog tenisa.

Đoković i Medvedev su se sastali jednom, u ovogodišnjem meču Dejvis kupa. Mladi Rus je tada dobio prvi set sa 6:3, drugi izgubio sa 6:4 i treći sa 6:1, kada je u četvrtom, gubeći sa 1:0, predao zbog povrede.

U četvrtak je, zbog kiše, Medvedev morao da odigra dva meča i svih šest setova, ali se nije previše umorio. Robina Hasea je savladao za 100 minuta sa 4:6, 6:1, 6:2, a nekoliko sati potom i Stiva Džonsona za 80 minuta: 6:3, 2:6, 6:3.

Dušan Lajović je posle lako dobijenog prvog seta sa 6:3 imao veliku priliku da eliminiše trećeg favorita u Istbornu, ali je Džon Izner bio bolji u oba taj-brejka: 7:6 (7:2) i 7:6 (7:4).

Krunićeva na korak do glavnog žreba

Aleksandra Krunić je poslednja nada da neko od srpskih tenisera prođe kroz kvalifikacije do glavnog žreba Vimbldona. Posle lake pobede protiv Slovakinja Sramkove (6:3, 6:0), odlučiće meč sa Hrvaticom Petrom Martić.