četvrtak, 19.09.2019. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 21:36

Zvezdi bod nakon dvanaest godina

„Crveno-beli” fudbaleri odigrali 1:1 (0:0) protiv BATE-a u prvom meču u H grupi. – Strelac za našeg predstavnika Radonjić u 54. minutu, a bod za Beloruse iščupao Stasevič u 64. minutu
Autor: Katarina Ivanovićčetvrtak, 14.09.2017. u 23:53
Детаљ са утакмице Црвена звезда - БАТЕ Борисов (Фото Бета/АП/Дарко Војновић)

Nakon deset godina fudbaleri Crvene zvezde zaigrali su u grupnoj fazi Lige Evrope, a nakon dvanaest su uspeli i da osvoje prvi bod u drugom po rangu evropskom takmičenju. „Crveno-beli“ su sinoć ugostili BATE, beloruskog predstavnika koji je poslednjih godina bio redovan učesnik Lige šampiona, a uprkos tome što su vodili i imali nekoliko izglednih prilika da obezbede pobedu meč je završen nerešenim rezultatom – 1:1 (0:0).

Bod, koji Zvezdi daje nadu da bi mogla da se bori za jednu od prve dve pozicije i plasman u nokaut fazu, doneo je Nemanja Radonjić pogotkom u 54. minutu.

Nošena fantastičnom podrškom navijača Zvezda je od početka meča krenula ofanzivno ka golu protivnika. Najpre je u četvrtom minutu nakon kornera čmond Boaći pokušao iz okreta, ali je šutirao pravo u protivničkog golmana. Samo dva minuta kasnije Srnić je započeo napad svoje ekipe, dodao loptu do Stojkovića koji je proigrao Boaćija. Međutim, štoper beloruske ekipe Milunović je u poslednjem trenutku intervenisao izbacivši loptu u korner. Nakon udarca iz ugla Krstičić je pokušao da savlada Šerbickog, ali nije bio precizan.

Posle početne inicijative domaće ekipe zapretio je i BATE u 11. minutu kada je Radonjić izgubio loptu na 30-ak metara od svog gola. Usledio je kontranapad pet na tri, Ivanić, koji je bio usamljen na desetak metara, je šutirao, ali je umesto Borjanovog gola pogodio prečku. Gordejčuk je u 18. minutu mogao da dovede svoj tim u vođstvo nakon slobodnog udarca sa 20-ak metara, ali je Zvezdin golman bio siguran.

Krstičić je nakon pola sata igre poslao odličnu loptu ka Boaćiju, ali je internacionalac iz Gane otišao isuviše u stranu pa je iz izgledne pozicije pogodio samo spoljni deo mreže. To je bio nagoveštaj uzbudljive završnice prvog poluvremena u kojoj su „crveno-beli“ imali nekoliko dobrih prilika da postignu gol. Radonjić je u 38. minutu prošao po levoj strani, a zatim šutirao, ali je lopta otišla malo iznad prečke. Četiri minuta kasnije Stojković je centrirao ka Boaćiju koji je bio usamljen u petercu, međutim internacionalac iz Gane je promašio loptu. Odmah potom je pokušao i Krstičić, nakon još jednog centaršuta Stojkovića, ali je glavom poslao loptu pored stative.

Zvezda je u istom ritmu nastavila i u drugom delu meča. Udarac Boaćija u 46. minutu je izblokiran, lopta se odbila do Radonjića koji je loše reagovao i poslao je daleko od protivničkog gola.

Napadi domaće ekipe isplatili su se u 54. minutu. Donald je poslao loptu ka Srniću koji je prošao po desnoj strani, a zatim je proigrao Radonjića koji se nalazio na drugoj stativi. Vezista se iskrao Gajdučiku i pogodio za 1:0.

Zvezda je četiri minuta kasnije mogla da duplira prednost. Kanga je poslao loptu u prazan prostor ka Boaćiju, a napadač ju je poslao do Srnića koji je bio usamljen u petercu. On, međutim, nije uspeo da je dobro „zahvati“ pa je propala dobra prilika da se možda reši pitanje pobednika. Radonjić je u narednom napadu prošao svog čuvara, a zatim pokušao da ponovo savlada Šerbickog. Golman BATE-a je bio siguran, a posle odbijene lopte ni Kanga nije uspeo da se upiše u listu strelaca pošto je poslao loptu preko gola.

Ti promašaji su mogli skupo da ih koštaju pošto je Stasevič u 64. minutu pobegao svojim čuvarima, ali je prečka ponovo bila saveznik „crveno-belih“. Za razliku od njega Signevič, koji je u drugom poluvremenu ušao u igru, bio je precizan. Ivanić je centrirao sa desne strane, Singevič je umakao svojim čuvarima i sa pet metara glavom „zakucao“ loptu u Borjanovu mrežu.

U međuvremenu Kanga je prošao nekoliko igrača, šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta završila tik pored stative.

Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: Sudija: Jevgen Aranovski (Ukrajina). Strelci: 1:0 Radonjić (54), 1:1 Signevič (72). Žuti kartoni: Savić, Rodić (Crvena zvezda), Milunović, Rodionov (BATE).

CRVENA ZVEZDA: Borjan 7, Stojković 7, Savić 7, Le Talek 7, Rodić 7, Donald 7, Krstičić 7 (od 89. Milijaš), Srnić 7 (od 77. Pešić), Kanga 7,5, Radonjić 7,5 (od 72. Rikardinjo), Boaći 7. Trener: Milojević.

BATE: Šerbicki 7, Rios 7, Gajdučik 7, Milunović 7, Poljakov 7, A. Volodko 7 (od 61. Signevič 7,5), Dragun 7, Gordejčuk 7, Ivanić 7,5, Stasevič 7,5 (od 83. M. Volodko), Rodionov 7 (od 73. Baga). Trener: Jermaković.