Ovaj sajam knjiga potvrdio je još jednom da je knjiga zlato srpske kulture, da je naša kultura utemeljena na knjizi, rekao je Zoran Avramović, predsednik Odbora Međunarodnog beogradskog sajma knjiga, prilikom svečanog zatvaranja 62. po redu manifestacije knjige, a gradski sekretar za kulturu Ivona Jevtić ocenila je da je Beograd još jednom opravdao reputaciju kulturne prestonice ovog dela Evrope. Takođe, Otvorena knjiga Beogradskog sajma je iz ruku ovogodišnjeg počasnog gosta četiri zemlje i jednog nemačkog jezika, prešla u ruke sledećeg počasnog gosta Kraljevine Maroka.
Zoran Avramović ponovio je težnje sajamskog odbora koji predstavlja, a one se sastoje u očuvanju tradicije ove kulturne manifestacije i u njenom unapređenju, kao i u programskim inovacijama. Ove godine Novi Sad je bio pozvan da doprinese popularizaciji knjige, a na drugom Festivalu stvaralaštva mladih predstavljeno je 19 programa.
Po Avramovićevim rečima bilo je više direktnih izlagača na sajmu 519, dok ih je prošle godine bilo 480. Broj domaćih izlagača uvećan je od 403 do 412, a inostranih od 68 do 116. Izlagača, suizlagača i zastupljenih firmi bilo je 1.033, a prošle godine bilo ih je 1.002. Izlagački prostor rasprostirao se na ukupno 30 hiljada metara kvadratnih. Otvoreno je deset izložbi, „Akademskoj knjizi“ uručeno je priznanje za izdavača godine, a za izdavački poduhvat godine proglašene su knjige „Savremena nemačka drama“ (Zepter Book World) i „Sto predstava baleta i umetničke igre naših prostora“ (Cicero i Orion art). Na 62. Međunardonom beogradskom sajmu knjiga učestvovali su izlagači iz Angole, Belorusije, BiH, Indije, Irana, Ukrajine, Japana, Kanade, Turske, Rusije, Hrvatske, Makedonije, Rumunije, Ujedinjenih Arapskih Emirata... Sajam je pratilo više od 1200 akreditovanih novinara, snimatelja i fotoreportera iz zemlje i inostranstva.
Prilikom primopredaje Otvorene knjige Beogradskog sajma, zamenik nemačkog ambasadora u Srbiji Aleksandar Jung podsetio je na tradicionalno dobre odnose Srbije i Nemačke i izrazio zahvalnost što su ove godine čitalačkoj publici bile predstavljene kultura i književnost nemačkog jezika Austrije, Švajcarske, Lihtenštajna i Nemačke. Izrazio je zadovoljstvo zbog saradnje sa svim ambasadama i kulturnim centrima koji su ostvarili programe počasnih gostiju. Primivši Otvorenu knjigu u ime Kraljevine Maroka, kao prve arapske zemlje počasnog sajamskog gosta, ambasador ove zemlje u Srbiji Muhamed Amin Belhaž govorio je o njenoj kulturi i tradicionalnoj toleranciji u povezivanju Evrope i Afrike, Istoka i Zapada.
I novinari su izdavačima uručili svoje nagrade: „Akademskoj knjizi“ za onog najboljeg, kao i „Laguni“ za onog koji je imao najprofesionalniji odnos sa medijima između dva sajma. Glasala su 32 novinara iz 15 redakcija. Vlasnica i glavna urednica „Akademske knjige“ Bora Babić primila je povelju i umetničku sliku Dragana Stojkova iz ruku novinara Dragana Bogutovića. Tanja Nježić obrazložila je ovakvu odluku rečima da su 50 izdanja „Akademske knjige” pravi biseri. Ana Spasojević, direktor marketinga „Lagune”, primila je nagradu u ime svoje kuće.