ponedeljak, 18.11.2019. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 10:25
FINALNI TURNIR KUPA „RADIVOJE KORAĆ” U NIŠU

Zvezda prvi finalista

„Crveno-beli” savladali FMP 98:82 (27:24, 24:16, 22:17, 25:21), a za pehar će se boriti protiv pobednika duela Partizan - Mega Bemaks
Autor: Toma Todorovićsubota, 17.02.2018. u 19:28
(Фото Танјуг/ Твитер/@kkcrvenazvezda)

Niš –U uzbudljivom polufinalnom meču Kupa „Radivoja Korać“ koji je odigran pred prepunim tribinama niške dvorane „Čair“ Crvena zvezda je opravdala ulogu favorita i savladala FMP rezultatom 98:82. Ovom pobedom „crveno-beli“, prošlogodišnji osvajači Trofeja „Žućkova levica“ plasirali su se u finale, gde će se sastati sa pobednikom meča Partizan – Mega Bemaks.

Utakmica između Zvezde i  FMP-a počela je velikom serijom pogodaka za tri poena – i „crveno-beli“ i „limenke“ su u svojih prvih 11 poena imali po tri „trojke“. Prva četvrtina protekla je i u znaku efektnih poteza i zakucavanja, ali rezultatski ni jedna ekipa nije uspela da stekne značajniju prednost. Posle 11:5 (4. minut) za FMP, a onda 15:13 (6. minut) za Zvezdu i 22:22 (9. minut), ovaj deo igre završen je rezultatom 28:27 za FMP.

Na odmor između dva poluvremena otišlo se ipak prednošću Zvezde od sedam poena (51:44), jer su u drugoj četvrtini „crveno-beli“ bolje igrali u odbrani, uhvatili više lopti pod oba obruča i bili precizniji. U prvih pet minuta ovog dela meča FMP je postigao samo četiri poena, a Zvezda 13. Posebno je, uz poslovično vrednog kapitena Branka Lazića bio raspoložen Dilan Enis, koji je u prvom poluvremenu postigao čak 20 poena. Na drugoj strani u FMP-u iako je Filip Čović bio izuzetno raspoložen u prvih 20 minuta (19 poena, uz četiri „trojke“), osim povremeno borbenog Apića, niko drugi nije pružio očekivanu igru.

I na početku drugog poluvremena vođena je velika borba i FMP je sve do 25. minuta bio rezultatski bio uz rame Zvezdi. Kada su „crveno-beli“ stigli do 11 poena prednosti ( 63:52) videlo se da slabi otpor ekipe iz beogradskog Železnika. Razigrao se u ovom periodu Milko Bjelica i posle treće četvrtine rezultat je bio 73:61 za Zvezdu.

U poslednjih deset minuta igre gledaoci su uživali u lepim potezima, u jednom trenutku činilo se da se FMP opasno rezultatski približio – u 34. minutu bilo je 75:70, ali to je bilo sve od ekipe iz Železnika. Sa dve „trojke“ Zvezda je na oduševljenje svojih pristalica stekla ipak nedostižnu prednost. Vrlo brzo rezultat je bio 90:74 (38.), da bi na kraju na semaforu je stajalo 98:82 za Crvenu zvezdu.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj 9, Dangubić, Davidovac 3, Lazić 13, Antić, Dobrić, Feldin 7, Ročesti 14, Omić 8, Lesor 8, Enis 20, Bjelica 16.

FMP: Lazarević, Čović 19 (4), Uskoković, Jeremić, Apić 21, Nenadić 12, Radanov 7, Bursać, Radovanović, Šešlija, Simanić 14, Odžo 9 .