četvrtak, 13.12.2018. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 08:34

Zvezda pokorila i Čair

U Nišu pred 9.000 gledalaca Radnički – Crvena zvezda 1:3 (1:1). – Gol za domaće postigao Pavkov, a za goste Krstičić, Ben i Pešić
Autor: Toma Todorovićnedelja, 22.04.2018. u 20:22
Пешић и Бен матирали су голмана Радничког (Фото И. Милутиновић)

Niš – U derbiju drugog kola plej-ofa Crvena zvezda je na niškom Čairu osvojila nova tri boda i na dve pobede je od osvajanje titule šampiona. U lepom ambijentu, pred oko 9.000 gledalaca, od samog početka fudbaleri Zvezde krenuli su u napade i u 7. minutu došli u ekspresno vođstvo. Korner sa desne strane izveo je Ben, na „petercu“ ispred gola domaćih niko iz odbrane Radničkog nije se ni pomerio, pa je usamljeni Krstičić samo podmetnuo nogu i poslao loptu iza leđa Mladena Živkovića: 1:0 za Zvezdu.

Prvi pravi napad Radnički je, pošto se malo oslobodio pritiska gostiju, izveo u 19. minutu – Aksentijević je posle prodora centrirao sa desne strane, a ispred Pavkova, koji se odlično izborio za poziciju i šut ka golu Zvezde, za delić sekunde bio je brži golman Milan Borjan koji je vrhovima prstiju sklonio loptu sa noge niškog centarfora i izbacio je u korner. Pokušali su domaći i u 31. minutu, posle kornera sa leve strane koji je izveo Subić, ali je udarac Simunovića glavom prošao pored gola Zvezde, a odmah potom i u 35. kada je Pavkov na ubačenu loptu sa desne strane bio viši u skoku od La Teleka i Babića, ali i glavom šutirao pravo u Borjana.

Isplatilo se domaćima što su bili uporni pred sam kraj prvog poluvremena. Babić je centrirao sa leve strane, Pavkov je bio sam na „drugoj“ stativi i neometen i bez većeg napora je zatresao mrežu gostiju – 43. minut,  1:1.

U 56 minutu penal za „crveno-bele“. U gužvi pred golom domaćih lopta je došla do Pešića, neko iz odbrane Radničkog ga je gurnuo s leđa i srušio, a Majo Vujović je pokazao na belu tačku. Uspešno je Pešić izveo najstrožu kaznu i na semaforu je bilo 2:1 za Zvezdu – 56. minut.

Samo četiri minuta kasnije opasni Ben prima loptu sam u kaznenom prostoru Radničkog u trenucima kada je odbrana domaćih bila potpuno odsutna i „ko zna gde“, i Zvezdinom fudbaleru nije bilo ni malo teško da sa desetak metara oštrim šutem savlada inače veoma dobrog Živkovića – 3:1.

Domaći fudbaleri su pokušavali da se oslobode jakog pritiska gostiju, ali nisu u tome uspevali. Pokušao je trener domaćih Dragan Antić da ubacivanjem svežih i odmornih Slaviše Stojanovića i Aleksandra Stanisavljevića nešto promeni u igri Radničkog, ali ni od toga nije bilo velike vajde

Stadion na Čairu. Gledalaca: oko 9.000. Strelci: Krstičić u 7., Pešić (iz jedanaesterca) u 56. i Ben u 60.minutu za Crvenu zvezdu, a Pavkov u 43.minutu za Radnički. Sudija:Majo Vujović (Novi Sad) 7.. Žutih kartona tokom igre nije bilo.

RADNIČKI: Živković 7,5, Aksentijević 7, Simunović 6,5, Miladinović 6,5, Subić 7, Petrović 6 (od 72.Stanisavljević-), Babić 6, Mićić 6, Saša Stojanović 6 (od 87.Predrag Stanković-), Mrkić 6 (od 65. Slaviša Stojanović 6), Pavkov 6,5.

CRVENA ZVEZDA: Borjan 7, La Talek 6,5, Stojković 7, Krstičić 7,5, Rodić 7, Jovičić 7,5, Babić 6,5, Ben 7,5, (od 86.Savić-), Adžić 6,5 (od 81.Milijaš-), Ilić 7 (od 67. Milić 6,5), Pešić 6,5.

Igrač utakmice: Muhamed Ben (Crvena zvezda) 7,5.