Poslednja izmena 23:54

Atletiko do remija s igračem manje, Marsej blizu finala

četvrtak, 26.04.2018. u 23:19
(Фото Бета/АП)

LONDON - Fudbaleri Arsenala i Atletiko odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici polufinala Lige Evropa.

Aleksandre Lakazet je doveo Arsenal u vođstvo u 61. minutu, a izjednačenje Atletiku doneo je Antoan Grizman u 82. minuta.

Ekipi Arsena Vengera je posao na večerašnjem meču bio dosta olakšan na njenom samom početku.

Šime Vrsaljko je već u drugom minutu zaradio žuti karton, a samo osam minuta kasnije i drugi, pa je ostavio svoju ekipu s igračem manje na terenu. Fudbaler Atletika je za tih 10 minuta na terenu postavio dva rekorda zaradivši najbrži žuti i najbrži drugi žuti karton u Ligi Evropa ove sezone.

Vrsaljko se nije mirio s tom odlukom sudije, a strasti su se dodatno uzburkale kada je u 14. minutu zbog protesta crveni karton dobio i trener Atletika Dijego Simeone.

Arsenal je nakon toga imao veliki broj prilika, ali nije uspeo da pogodi mrežu španske ekipe.

Odbranu Atletika probio je u 61. minutu Lakazet. Vilšir je ubacio loptu u kazneni prostor, a Lakazet je glavom pogodio mrežu gostujuće ekipe. ;

U seriji napada Arsenala, Atletiko je stigao do izjednačenja, a strelac je bio Grizman u 82. minutu.

Fudbaleri Marseja su napravili veliki korak ka finalu u Lionu, pošto su večeras na svom terenu slavili protiv Salcburga sa 2:0.

Golove za pobednički tim postigli su Florijan Toven u u 15. i Klinton N'Žije u 63. minutu. Asistent kod oba pogotka bio je Dmitri Paje.

Revanš utakmice na programu su 3. maja. (Beta)