utorak, 11.08.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
subota, 05.05.2018. u 18:00

Mićić prvi Srbin s medaljom u rvanju slobodnim stilom

U borbi za treće mesto na Evropskom prvenstvu u Kaspijsku naš reprezentativac savladao Metrevelija (Španija) tušem minut pre kraja borbe
Историјски тренутак: Стеван Мићић, победник у мечу за треће место на Европском првенству у Каспијску (Фото РСС)

Stevan Mićić je u borbi za treće mesto u kategoriji do 57 kg na Evropskom prvenstvu u Kaspijsku tehničkim tušem (10:0) minut pre kraja borbe savladao Metrevelija (Španija). Tako je 22-godišnji student univerziteta u Mičigenu postao prvi Srbin koji je osvojio medalju u rvanju slobodnim stilom.

– Ispunila moja velika želja, a i moje porodice, da se takmičim za svoju Srbiju. Bio sam treći na Svetskom juniorskom prvenstvu 2015. u Brazilu i želeo sam da rvem pod zastavom Srbije. Hvala Rvačkom savezu Srbije što me je prihvatio otvorenog srca i što mi je omogućio da osvojim medalju koju ću pamtiti do kraja života, – preneo je sajt RSS prvu Mićićevu izjavu posle istorijskog podviga. – Ovo je tek početak, mogu da stigne do odličja i na većim takmičenjima, a moj glavni cilj je da se popnem na pobedničko postolje na Olimpijskim igrama u Tokiju i da pevam himnu „Bože pravde”

Poslednjeg dana takmičenja u Rusiji priliku da osvoji medalju imaće i Zaur Efendijev u kategoriji do 74 kg. Pre Mićića na Evropskom prvenstvu u Kaspijsku srebrne medalje u grčko-rimskom stilu osvojili su Viktor Nemeš (77 kg) i Mihail Kadžaja (97 kg).

Brnabić čestitala Mićiću osvajanje bronze u Kaspijsku

Predsednica Vlade Srbije, Ana Brnabić, čestitala je srpskom reprezentativcu Stevanu Mićiću na osvojenoj bronzanoj medalji u rvanju slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Kaspijsku.

„Upućujem Vam najiskrenije čestitke na osvojenom bronzanom odličju na Evropskom prvenstvu u Rusiji. Vaš uspeh je još veći imajući u vidu da je ovo prva medalja u istoriji za Srbiju u ovoj disciplini.

Pokazali da je svaki cilj dostižan i da su upornost, trud i rad siguran put do uspeha.

Čestitam i stručnom timu, kao i Rvačkom savezu Srbije na još jednom uspehu na ovom takmičenju i želim Vam još mnogo medalja u budućnosti „, navodi se u čestitki premijerke Brnabić, saopštila je vladina kancelarija za saradnju sa medijima.

Udovičić čestitao Mićiću na osvojenoj bronzi

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić čestitao je danas Stevanu Mićiću koji je osvojio bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za seniore u rvanju u Kaspijsku u Rusiji, u kategoriji do 57 kg.

„Prvu medalju u istoriji za Srbiju u slobodnom stilu u rvanju osvojio je naš Stevan Mićić! Ova evropska bronza je, siguran sam, samo početak velikih sportskih rezultata na međunarodnoj sceni za odličnog Stevana koji ima samo 22 godina i već je na evropskom postolju! Čestitam Stevanu, njegovom stručnom štabu i Rvačkom savezu Srbije na ovom uspehu! Svaka čast! “, navodi se u čestitki, saopštilo je Ministarstvo. (Tanjug)