četvrtak, 15.11.2018. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 17:32
SP U RUSIJI 2018.

I Švedska uz pomoć VAR-a do tri boda

Izanbarnici Jana Andersona savladali Južnu Koreju sa 1:0 (0:0) pogotkom iz jedanaesterca
Autor: Katarina Ivanovićponedeljak, 18.06.2018. u 16:15
(Фото АП)
(Фото АП)
(Фото АП)
(Фото АП)
(Фото АП)

Švedska je posle dvanaest godina zaigrala na Mundijalu, a povratak na veliku scenu obeležila je minimalnom pobedom nad Južnom Korejom, prvom na otvaranju šampionata još od 1958. Utakmica, koju je umesto prilika obeležio veliki broj faulova, rešio je Andreas Grankvist sa „bele tačke” kada je u 65. minutu poslao loptu u desnu, a golmana u levu stranu. Sudija iz El Salvadora Džoel Agilar najpre nije video prekršaj Kim Min Vua nad Larsonom, ali je posle pregledanog video snimka promenio odluku i dosudio najstrožu kaznu: Švedska – Južna Koreja 1:0 (0:0).

Šveđani su ovim trijumfom zakomplikovali situaciju u grupi u kojoj se još nalaze Meksiko i svetski šampion Nemačka koja bi u slučaju da u sledećem kolu izgubi od izabranika Jana Andersona, a da Meksiko savlada Južnu Koreju, mogla da ispadne sa šampionata već nakon dva kola.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali ni previše šansi, mada je prema prilikama Švedska bila bliža vođstvu. U nastavku su obe ekipe imale po jednu priliku. Najpre je Čo bio siguran u 55. minutu nakon slobodnog udarca koji je izveo Toivonen, dok je tri minuta kasnije Hvang prevario čuvara, ušao u kazneni prostor protivnika, ali je Janson intervenisao.

Stadion: „Nižnji Novgorod”. Gledalaca: 42.300. Sudija: Džoel Agilar (El Salvador). Strelci: 1:0 Grankvist iz jedanaesterca (65). Žuti kartoni: Klarson (Švedska), Kin Šin Vuk, Hvang (Južna Koreja).

ŠVEDSKA: Olsen, Lustig, Janson, Grankvist, Augustinson, Klarson, Ekdal (od 71. Hiljemark), Larson (od 81. Svenson), Forsberg, Toivonen (od 77. Telin), Berg. Selektor: Jan Anderson.

JUŽNA KOREJA: Čo, Li Jong, Džang, Kim Jong-Hvon, Park (od 28. Kim Min Vu), Li Džae Sung, Ki, Ko (od 72. Li Sjung Vu), Hvang, Kim Šin Vuk (od 66. Džung), Son. Selektor: Šin Tae-Džong.