četvrtak, 19.07.2018. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 23:16
SP U RUSIJI 2018.

Španija pobedila „slučajnim” golom

„Crvena furija” savladala Iran zahvaljujući lopti koja se od Koste odbila u mrežu – 1:0 (0:0)
Autor: Goran Kovačevićsreda, 20.06.2018. u 22:10
(Фото Бета/АП)

Na svetskim fudbalskim prvenstvima se tri puta desilo da tri utakmice u jednom danu budu završene rezultatom 1:0 – 25. juna 1982. godine, 23. juna 2010. i – danas. Kao da je to moralo biti: Španija je savladala Iran tako što se lopta od Kostine noge odbila u gol, a ubrzo potom je poništen pogodak za izjednačenje kada su ga Iranci uveliko slavili...

Statistika Dijega Koste na ovom Mundijalu je tri udarca u okvir i tri pogotka, pošto je bio na pravom mestu, na 12 metara od gola protivnika, kada je u 54. minutu Puraliganji pokušao da ispuca loptu. „Crvena furija” je tim pogotkom nagrađena za igru na pobedu (posed lopte 68 %), a imala je sreće i u 62. minutu pošto je Iran gol dao iz ofsajda (na „konsultovanje” video tehnologije potrošeno minut i 47 sekundi).

„Imamo još tri boda. Bilo je problema u oba poluvremena, jer Iran teško prima golove. Znamo da moramo da napredujemo u igri, a nadam se da ćemo to činiti dok pobeđujemo”, rekao je Fernando Jero, selektor Španije koja je upisala svoju 400. pobedu u zvaničnim utakmicama.

Bez poraza je na poslednja 22 susreta (dobila 15) uključujući i prijateljske, što je najduži aktuelan niz među nacionalnim timovima. Na tabeli B grupe je trenutno ispred Portugalije zbog fer-plej rejtinga, pošto je dobila samo jedan žuti karton, a komšijska selekcija dva.

„Kazanj arena”. Gledalaca: 42.873. Sudija: Andres Kunja (Urugvaj). Strelac: Kosta 54. Žuti kartoni: Amiri, Ebrahimi (Iran).

Iran: Beiranvand,  Rezejan, Puraliganji, Hoseini, Hadži Safi (od 69. Mohamadi), Ezatolahi, Taremi, Ebrahimi, Amiri (od 86. Godos), Ansarifard (od 74. Jahanbakš), Azmun.

Španija: De Hea, Karvahal, Pike, Ramos, Alba, Buskets, Vaskez (od 80. Asensio), Silva, Inijesta (od 71. Koke), Isko, Kosta (od 89. Rodrigo).