četvrtak, 09.04.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 22:58
SP U RUSIJI 2018.

Engleska poslednji četvrtfinalista

Izabranici Gereta Sautgejta prošli dalje nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (4:3). – Posle 120 minuta bilo 1:1 (0:0) golovima Kejna i Mine
Autor: Katarina Ivanovićutorak, 03.07.2018. u 23:52
(Фотографије Бета-АП)

Kolumbijci su uspeli da u poslednjim trenucima meča izjednače rezultat i izbore produžetke, imali su prednost posle treće penal serije kada je Ospina odbranio jedanaesterac Hendersonu, ali je u četvrtfinale ipak prošla Engleska. Tragičari su na kraju bili Uribe, koji je pogodio prečku, i Baka čiji udarac sa „bele tačke“ je zaustavio Pikford: Engleska – Kolumbija 1:1 (1:1, 0:0), nakon penala 4:3.

Najbolji strelac prethodnog šampionata Hames Rodrigez, čiji nastup je do poslednjeg trenutka bio pod znakom pitanja, nije uspeo da se oporavi za utakmicu. On je protiv Senegala ranije napustio teren, a njegovo odsustvo je bilo veliki hendikep za Kolumbijce pošto igrač Bajerna nije bio ni na „klupi“.

Dve ekipe su odigrale jedno od najnezanimljivih poluvremena u dosadašnjem delu šampionata, a to pokazuje i podatak da su za prvih 45 minuta uputile samo po jedan udarac u okvir gola protivnika. Englezi su zapretili u 16. minutu kada je Tripije prošao po desnoj strani, proigrao Kejna na „drugoj stativi“, ali je on otišao isuviše iskoso pa je, uprkos tome što je bio na samo metar od gola, prebacio loptu preko prečke.

Tripije je mogao da dovede svoj tim u vođstvo u vođstvo u 38. minutu, ali je iz slobodnog udarca sa 20-ak metara šutirao pored stative. Uspešniji nije bio ni Lingard koji je u poslednjim trenucima prvog poluvremena šutirao preko prečke.

Kolumbijci su najbolju priliku propustili u zaustavnom vremenu kada je Kvintero pokušao udarcem sa distance, ali je Pikford bio na mestu i bez većih problema je intervenisao.

Sudija Gejger je u 54. minutu dosudio jedanaesterac za „gordi albion“ nakon što je Karlos Sančez oborio Kejna u kaznenom prostoru. Napadač je, uprkos što je nad njim načinjen faul, preuzeo odgovornost i sigurnim udarcem po sredini gola savladao Ospinu za 1:0.

Posle pogotka američkom arbitru je bilo sve teže da kontroliše dešavanja na terenu zbog velike tenzije među igračima, kao i zbog oštrih startova i simuliranja. Zbog toga je veliki broj igrača u nastavku dobio žute kartone.

Kolumbijci, kojima je bio neophodan makar jedan pogodak, teško su uspevali da se primaknu protivničkom golu. Najbolju akciju u nastavku su imali u 81. minutu kada je Baka istrčao kontranapad, dodao loptu do Kvadrada, koji je iskosa sa desne strane šutirao preko gola. Uspešniji nije bio ni Falkao koji je u finišu meča šutirao sa 20-ak metara, ali je Pikford bio na mestu.

Za razliku od njih Mina je bio precizan pošto je nakon kornera, u poslednjem minutu utakmice, bio najviši u skoku i glavom „zakucao“ loptu u mrežu sa šest metara za 1:1.

U dodatnih 30 minuta Englezi su bili nešto bliže pogotku, ali je najpre Rouz šutirao pored stative, a zatim je Dajer, iako je bio usamljen nakon kornera, šutirao visoko preko gola.

Stadion: „Otkritije arena“. Gledalaca: 44.190. Sudija: Mark Gajger (Sjedinjene Američke Države). Strelci: 0:1 Kejn iz jedanaesterca (57), 1:1 Mina (90+3). Žuti kartoni: Barios, Arijas, K. Sančez, Lerna, Baka, Kvadrado (Kolumbija), Henderson, Lingard (Engleska). Jedanaesterci: Falkao (1:0), Kejn (1:1), Kvadrado (2:1), Rašford (2:2), Murijel (3:2), Henderson (odbrana), Uribe (prečka), Tripije (3:3), Baka (odbrana), Dajer (3:4).

KOLUMBIJA: Ospina, Arijas (od 116. Zapata), Mina, D. Sančez, Mohika, K. Sančez (od 79. Uribe), Lerma (od 62. Baka), Barios, Kvintero (od 88. Murijel), Kvadrado, Falkao. Selektor: Hose Pekerman.

ENGLESKA: Pikford, Tripije, Voker (od 113. Rašford), Stouns, Megvajer, Jang (od 102. Rouz), Henderson, Lingard, Ali (od 81. Dajer), Sterling (od 88. Vardi), Kejn. Selektor: Geret Sautgejt.