petak, 20.07.2018. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 23:47

Bez golova i pobednika u Letoniji

„Crveno-beli“ fudbaleri startovali remijem protiv Spartaksa u kvalifikacijama za Ligu šampiona (0:0)
Autor: Katarina Ivanovićsreda, 11.07.2018. u 22:46
(Фото Иван Милутиновић)

Riga – Ni Spartaks ni Crvena zvezda nisu uspeli da steknu prednost u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona pa će učesnik drugog kola biti poznat nakon revanša koji će biti odigran u utorak u Beogradu. „Crveno-beli“ su tokom čitavog meča imali veći posed lopte i za nijansu bolje prilike, ali videlo se da im je ovo prvi meč u sezoni pošto inicijativu nisu uspeli da materijalizuju pogotkom – 0:0.

U odnosu na poslednji meč prošle sezone trener „crveno-belih“ Vladan Milojević nije mogao da računa na tri igrača iz startne postave, kao ni na povređenog Slavoljuba Srnića koji nije ni doputovao u Rigu. Damijena le Taleka i Mičela Donalda, kojima je u međuvremenu istekao ugovor, zamenili su Srđan Babić i Branko Jovičić, dok je šansu umesto Srnića dobio Nemanja Milić. Sa druge strane umesto Aleksandra Pešića, najboljeg strelca srpskog šampiona koji je otišao u Saudijsku Arabiju, zaigrao je novajlija Nikola Stojiljković. Šansu od početka su dobili i Nemanja Radonjić i Milan Rodić koji su se ekipi priključili tek pre nekoliko dana jer bili učesnici Mundijala u Rusiji.

Šampion Letonije je mogao u šestom minutu da ugrozi Borjanov gol, iz slobodnog udarca sa 17-18 metara, kada je Dmitrijev proigrao Kosorića na drugoj stativi, ali nekadašnji igrač Partizana nije dobro „zahvatio“ loptu. Zvezda u prvih dvadesetak minuta nije uputila nijedan udarac ka golu protivnika, a veliki hendikep je predstavljalo i to što je Milojević već u 17. minutu morao da izvede Stojiljkovića iz igre zbog povrede. Ulaskom Pavkova srpski predstavnik je postao opasniji po gol protivnika, a najbolju šansu nije iskoristio Radonjić u 26. minutu kada je sa 20-ak metara šutirao malo pored stative.

Radonjić je pet minuta kasnije prošao po levoj strani i proigrao Bena koji je, iako usamljen na šest, sedam metara, šutirao visoko preko gola.  Kazna za taj promašaj mogla je da stigne već u sledećem napadu kada je pokušao Višnjakovs, a loptu sa praktično gol linije izbacio Rodić. Uzvratio je Pavkov tri minuta pre kraja koji je šutirao iz okreta, ali je iz neposredne blizine šutirao pored gola.

„Crveno-beli“ su i u nastavku imali više loptu u svom posedu, ali im to nije pomoglo da savladaju Nerugalsa. Ben je u 52. minutu posle solo prodora šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali njegov udarac su izblokirali protivnički igrači. Malo je nedostajalo da Pavkov dovede svoj tim u vođstvo u 69. minutu, nakon centaršuta Bena sa desne strane, ali je loptu nakon njegovog udarca glavom iz neposredne blizine u korner izbacio golman Spartaksa. Uspešniji nije bio ni Ben pet minuta kasnije kada je prošao nekoliko protivničkih igrača, šutirao u padu sa ivice peterca, međutim lopta je otišla preko gola. Ni Rodić nije uspeo da dovede Zvezdu u vođstvo kada je desetak minuta pre kraja šutirao sa sedam, osam metara po zemlji, ali je golman Nerugals sigurno intervenisao.

Sa druge strane igrači Spartaksa su u finišu susreta krenuli ofanzivno ka golu protivnika želeći da revanš dočekaju sa prednošću. Ti napadi su mogli da im se isplate četiri minuta pre kraja kada je nakon kiksa Babića lopta došla do Agirea, koji je izašao sam pred Borjana, ali golman prisebnom reakcijom sačuvao svoju mrežu netaknutom. Nova šansa za domaćina ukazala se u sledećem napadu međutim Davidov je sa 17 metara šutirao preko prečke.

Stadion: „Skonto“. Gledalaca: oko 2.608. Sudija: Mikola Balakin (Ukrajina). Žuti kartoni: Kobzar, Šlamke (Spartaks), Babić, Stojković (Crvena zvezda).

SPARTAKS: Nerugals, Freimanis, Kosorić, Ošs, Šlampe, Malev, Honorato, Dmitrijev (od 77. Mihadjuks), Višnjakovs, Svarups (od 66. Agire), Kobzar (od 60. Davidov). Trener: Aleksandr Grišin.

C. ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Babić, Rodić, Jovičić, Krstičić, Milić (od 46. Ebesilio), Ben, Radonjić (od 82. Jevtović), Stojiljković (od 18. Pavkov). Trener: Vladan Milojević.