Poslednja izmena 14:10

Atletiko Madrid osvojio Super kup Evrope

sreda, 15.08.2018. u 23:38
(Фото Бета-АП)

Talin - Fudbaleri Atletiko Madrida osvojili su Super kup Evrope, pošto su posle produžetaka rezultatom 4:2 u Talinu pobedili Real. Atletiko je vodio od prvog minuta pogotkom Dijega Koste, ali je Real preokrenuo golovima Karima Benzeme u 27. i Serhija Ramosa u 63. iz penala.

Utakmicu u produžetke uvek je Kosta, svojim drugim golom u 79. minutu. Trofej prošlosezonskom osvajaču Lige Evropa u produžecima su doneli Saul Niges u 98. i Koke u 104. minutu.

Atletiku je ovo treći trofej u evropskom Super kupu. Real Madrid je propustio priliku da osvoji treći uzastopni, a peti ukupno trofej u Super kupu Evrope. (Beta)