četvrtak, 16.07.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
sreda, 03.10.2018. u 22:39 A. M.
EVROKUP ZA KOŠARKAŠE

Naivan poraz „crno-belih“

Prvo kolo Evrokupa: Trento – Partizan 82:73 (17:24, 26:19, 19:15, 20:15). – Dve Gagićeve nesportske greške sasekle goste koji su imali devet poena prednosti
(Фото Твитер/@PartizanBC )

Košarkaši Partizana su na severu Italije propustili dobru priliku da novu sezonu Evrokupa započnu pobedom. Na prvi pogled, konačan rezultat – 82:73 (17:24, 26:19, 19:15, 20:15) za Trento – deluje kao da „crno-beli“ nisu imali šta da traže u ovom meču, međutim, nije bilo tako.

Trento je bez sumnje najlakši rival u ovoj grupi i zato je šteta što novi tim Partizana, koji je nagovestio dobru sezonu pobedom protiv Cedevite u gostima, na otvaranju ABA lige, nije upisao pobedu. Bio je ovo naivan poraz, kao plod početničkih grešaka i nedovoljno zrelosti da se „oseti“ kriterijum suđenja sudijske trojke na čelu sa Sefijem Šemešom iz Izraela.

Partizan je odlično počeo, stekavši prednost od devet poena (19:10) koju je držao do pred kraj prvog dela igre (43:34) u kojem se istakao Marinković (12 poena, trojke 2-2), junak pobede u Zagrebu. Međutim, sav trud su potrle dve Gagićeve nesportske greške u napadu za svega pet minuta (18. i 23). Prva je kažnjena „serijom“ 6:0  domaćina (smanjio na 43:41), a druga početkom treće četvrine– čini se prestrogo dosuđena, sa novim naletom domaćina (8:0) koji je poveo sa 57:48. To je bio i kraj utakmice za centra gostiju.

„Crno-beli“ su postigli svega pet poena u prvih šest minuta nastavka, ali su i dalje bili u igri. Krajem treće deonice i kapiten Veličković je u dva uzastopna napada napravio faul, po sličnom „modelu“ kao i Gagić, ali su gosti trojkama - prvo Nikolić u 30. minutu (60:58) - zatim i Pejdž (62:61), nagovestili neizvesnu završnicu. A onda opet dve početničke greške koje plejmejker Faraj četiri i po minuta pre kraja pretvara u novo obećavajuće vođstvo domaćih (71:61).

Do kraja utakmice Partizan se oslanjao na prodore Pejdža, što nije bilo dovoljno za nešto više.

Dvorana: BLM grup. Gledalaca: 2.000. Sudije: Šemeš (Izrael), Silva (Portugalija), Rajter (Nemačka).

TRENTO: Merbl 14 (trojke 2-5), Radičević 15 (1-3), Paskolo, Mian 3 (1-3), Foraj 14 (2-4), Flakadori 6, Mecanote (0-1), Gomes 12 (2-6), Hog 9, Jovanović 9 (0-1). Trener: Buskalja.

PARTIZAN: Pejdž 16 (2-7), Si, Aranitović, Marinković 19 (4-8), Gegić 3, Veličković, Pecarski 4, Gavrilović, Zagorac 9 (0-2), Lendejl 11 (1-2), Gagić 2, Nikolić 9 (2-5). Trener: Čanak.