sreda, 16.10.2019. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 22:55

„Crno-beli” stali u Kuli

Spartak – Partizan 0:0.– Domaćin nije realizovao penal u 32. minutu, Beograđani bez ideje i prave šanse za gol
Autor: Dragan Todorovićnedelja, 21.10.2018. u 20:32
Одбранио шут са 11 метара: Владимир Стојковић (Фото Н. Неговановић)

Kada se svedu svi fudbalski detalji sa gostovanja Partizana protiv Spartaka, opšti je utisak da domaćin ima više razloga za nezadovoljstvo, u obostrano slabašnoj fudbalskoj predstavi pred oko 3.000 gledalaca.

Sparatak je pružio čvrst otpor favoritu, a u 32. minutu imao priliku da povede s bele tačke, dok se objektivno od ,,crno-belih” mnogo više očekivalo... Subotičani i Vranjanci, odnosno Spartak i Dinamo su u veoma nezavidnoj situaciji u odnosu na ostale članove elitnog društva.

Nedostatak valjane infrastrukture, praktično je ,,ugasio” fudbal u tim gradovima, pa sve dok se ne budu stekli uslovi koje striktno propisuje FSS i jedni i drugi će biti prisiljeni da superligaške mečeve igraju u Surudulici, ili kao Spartak  protiv Partizana, u Kuli, gde je odavno umro fudbal.

Subotičani su nakon odličnog starta u Evropi i dobrih igara, posebno protiv praške Sparte, zapali u rezultatsku krizu, pa se utakmica sa Partizanom očekivala sa posebnim nestrpljenjem.

„Crno-beli” su prvu, kakvu takvu priliku imali u 13. minutu kada je reprezentativac Miletić izveo odličan centaršut, a na pravom mestu našao se Gomeš. Usledio je oštar i precizan udarac glavom sa nekih desetak metara, ali je golman Ostojić bio dobro postavljen.

Pošto su uspeli da ostvare blagu dominaciju na sredini terena domaći igrači su krenuli odlučnije, pa su u 31. minutu imali vrlo ozbiljnu priliku da povedu. Najpre je Denković odlično prošao po desnoj strani, lako prevario Miletića, a onda je usledio centaršut ka slobodnom Glavčiću.

Nekadašnji fudbaler Partizana nije ni uspeo da primi loptu jer je na njega nespretno, gotovo početnički nasrnuo crnogorski reprezentativac Šćekić. Vasić se nije mnogo dvoumio posle grubog faula, odmah je pokazao na belu tačku.

Loptu je zatim uzeo Čečarić, krenuo je odlučno, ali je njegov slab udarac golman Stojković lako uhvatio. Bila je to prilika za kojom će Subotičani dugo žalčiti... Mogao je arbuitar Vasić i u 38. minutu da dosudi novi penal za domaćina, nakon grubog starta Stojkovića nad Tekijaškim.

Stekao se utisak kao da nije imao dovoljno hrabrosti, mada je Tekijaški bio u nedozvoljenoj poziciji, daleko iza leđa svim gostujućim igračima, iako Nemanja Petrović, pomoćnik Vasiću nije podigao zastavicu.

Partizan je u drugi deo utakmice krenuo nešto odlučnije pa je  tako u 50. minutu Miletić ,,preuzeo” ulogu svojih kolega iz napada. Reprezentativac se odlično oslobodio upornog Miloševića, a onda jakim udarcem primorao Ostojića na paradu.

Ipak, Beograđani nisu imali ideju kako da probiju bedem domaće odbrane, iako su Janković, pre svih, a potom Pantić i Zakarić, pokušavali da proigraju Gomeša. Videvši da mora nešto da menja, Mirković se odlučio da poslednjih pola časa zaigra sa dvojicom napadača, tako što je Kosović prepustio mesto Nemanji Nikoliću.

Spartak je u finišu utakmice  sve nade bacio na iskusnog Vladimira Torbicu, ali su mreže Stojkovića i Ostojića ostala začarane. Na kraju, malo dobrog fudbala, od timova koji su nas ove godine predstavljali u Evropi.

Stadion u Kuli. Sudija : Aleksandar Vasić (Novi Žednik). Gledalaca: oko 3.000. Žuti karton: Tekijaški, Milošević, Ćalasan, Torbica (Spartak), Šćekić (Partizan)

Spartak: Ostojić 7, Tekijaški 7, Ćalasan 6, Kerkez 7, Milošević 7, Marčić 6, Šimura 7, Glavčić 6,5 (od 68. Vukčević 6), Čečarić 6,5 (od 90. Dunđerski -), Obradović 6 6 (od 78. Torbica 6), Denković 6.

Partizan: Stojković 7, N.R. Miletić 7, Marković 7, Valijente 7, Urošević 6, Kosović 6 (od 61. Nikolić 6), Šćekić 6 (od 46. Zdjelar 6), Janković 6, Pantić 7, Zakarić 6, Gomeš 6.