nedelja, 21.10.2018. u 20:41 Toma Todorović

Nišlije sigurno gaze

Radnički – Zemun (2:0), golovima Siniše Babić u 28. i 42. minutu
Синиша Бабић постиже први гол против Земуна (Фото Бета)

Niš – Fudbaleri niškog Radničkog nastavili su uspešnu seriju igara i rezultata ove jeseni.  Na Čairu su savladali veoma čvrstu ekipu Zemuna, golovima Siniše Babića u prvom poluvremenu – u 28. i 42. minutu. U prvih četvrt časa susreta domaći su imali veliku inicijativu, izveli su četiri kornera i dva opasna napada, ali nisu ozbiljnije ugrozili gol gostiju. Ipak, Zemun je u 21. minutu prvi imao priliku da dođe u vođstvo.

Pored neoprezne odbrane Radničkog lopta je došla do Vukadinovića na ivici kaznenog prostora, koji je krenuo iskosa sa leve strane prema Ristiću i uspeo da šutira. Niški golman je odbio loptu, na nju je startovao Somaebu, ali pre nego što je došla do zemunskog fudbalera intervenisao je Pankov i odbio je u korner.

Ova šansa Zemuna bila je upozorenje za domaće fudbalere i Ranđelović u 24. minutu pravom bombom umalo ne pogađa okvir gola. Odmah zatim, u 27. minutu, Saša Stojanović je u solo prodoru došao na četiri pet metara od golmana Miloševića, koji je hrabrom intervencijom uspeo da odbrani njegov udarac.

Ipak domaći postiću gol i dolaze u vođstvo posle akcije celog veznog reda niškog tima po desnoj strani. Drinčić je centrirao, lopta je preletela sve u zemunskoj odbrani i došla do usamljenog Babića koji je glavom šalje iza leđa Miloševića i postiže pogodak u 28. minutu.

Zemun je pokušavao da se bolje organizuje ne bi li izjednačio, desetak minuta bio bolji rival, ali su se domaći oslobodili pritiska, a raspoloženi Siniša Babić postigao je i drugi gol za svoju ekipu.

Sve je bilo kratko i jasno - spetljali su se odbrambeni fudbaleri gostiju na svojoj polovini terena i nemajući gde sa loptom izbacili je u aut, odakle Stanković precizno dodaje Stojanoviću, a ovaj iz prve pronalazi Babića na ivici kaznenog prostora. Usledio je precizan udarac po zemlji i lopta je završila u donjem levom uglu gola gostiju – 2:0, 42. minut.

U nastavku domaćin je uspešno i znalački čuvao prednost i svih 45 minuta kontrolisao igru, tako da gosti nisu uspeli da stvore ni jednu izgledniju priliku ga  pogodak.

Stadion na Čairu. Gledalaca: par stotina. Strelci: Babić u 28. I 42. minutu za Radnički. Sudija: Nikolić (Kragujevac) 7. Žuti kartoni: Todorovski (Radnički), Luković, Stojković (Zemun).

RADNIČKI: Ristić 6,5, Todorovski 7, Pankov 7,5, Crnomarković 7, Stanković 7,5, Bondarenko 7, Drinčić 7, Saša Stojanović 8 (od 67. Noma-), Babić 8 (od 72. Mrkić-), Ranđelović 8 (od 84. Stanisavljević), Haskić 7.

ZEMUN: Milošević 6, Cvetković 6,5, Živković – (od 38. Bošnjak 6), Somaeb 6 (od 66. Podunavac-), Luković 6, Mrkaić 7, Milutinović 6,5, Vukadinović 7, Stojković 6 (od 80. Tošeski-), Trajković 6, Savić 6.

Igrač utakmice: Siniša Babić (Radnički) 8.