Poslednja izmena 11:12

Ubedljiva pobeda Liverpula protiv Zvezde

Autor: K. I. sreda, 24.10.2018. u 21:31
Роберто Фирмино (Фото АП)

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su poraženi u Liverpulu sa 4:0 (2:0) u trećem kolu Lige šampiona. Vicešampion Evrope je slavio pogocima dvostrukog strelca Mohameda Salaha, dok su po jedan gol postigli Roberto Firmino i Sadio Mane. "Crveno-beli" su mogli da pretrpe i ubedljiviji poraz, ali ih je spasao golman Milan Borjan. Kanadski internacionalac je odbranio jedanaesterac Maneu, a još u nekoliko situacija je odličnim intervencijama odbranio "zicere" protivničkim igračima. Dva kluba će se ponovo sastati za dve nedelje kada će engleski klub gostovati na stadionu "Rajko Mitić".

Trener „crveno-belih” Vladan Milojević imao je dosta problema prethodnih dana zbog povrede jednog od najboljih igrača Marka Marina, kog je na „Enfildu” zamenio Slavoljub Srnić, kao i standardnog levog beka Milana Rodića umesto kog je priliku dobio univerzalac Marko Gobeljić. Šansu od prvog minuta nije dobio ni kapiten Vujadin Savić, koji se nije oporavio od povrede, i koji je šansu da zaigra čekao na „klupi”, dok je njegovo mesto zauzeo Srđan Babić.

Sa druge strane njegov kolega Jirgen Klop nije mogao da računa na Hendersona i Keitu, ali je izveo veoma ofanzivnu postavu sa odličnim napadom koji čine Mohamed Salah, Roberto Firmino i Sadio Mane. Zaigrao je i Džerdan Šaćiri, švajcarski reprezentativac rođen na Kosovu, čiji je nastup bio pod znakom pitanja zbog nesportskog poteza kada je letos na Mundijalu gol protiv naše reprezentacije proslavio pokazivanjem „albanskog orla”.

Startna postava Liverpula (Foto AP)

Liverpul je prvi zapretio u desetom minutu kada je Salah umakao Babiću i ušao sam u šesnaesterac, ali je Borjan odlično intervenisao. Štoper "crveno-belih" je za tu grešku mogao da se iskupi sedam minuta kasnije kada se našao usamljen u šesnaestercu nakon kornera koji je izveo Ebisilio, međutim, sa šest, sedam metara šutirao je preko gola Alisona.

Domaćin je poveo u 20. minutu. Ebisilio je izgubio loptu na sredini terena, Robertson ju je "ubacio" u kazneni prostor do Firmina koji je rutinski savladao Borjana.

Engleski tim je mogao da udvostruči prednost u 38. minutu kada su njegovi igrači nakon osvojene lopte na sredini terena stvorili višak u napadu. Salah je proigrao Šaćirija koji je šutirao direktno na gol, ali je Borjan uhvatio "živu loptu". Za razliku od švajcarskog internacionalca Egipćanin je bio precizan u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Šaćiri je prošao po desnoj strani, dodao loptu do Salaha koji je ostao usamljen na oko osam metara od protivničkog gola i iz trećeg pokušaja savladao Zvezdinog "čuvara mreže".

Dva gola i dva penala u nastavku

Samo pet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno vicešampionu Evrope da povisi rezultat na 3:0. Stojković je faulirao Saneo, a glavni arbitar je nakon asistencije svog pomoćnika, čini se prestrogo, dosudio jedanaesterac. Siguran sa "bele tačke" bio je najbolji strelac Liverpula Mohamed Salah.

Mogli su "crveno-beli" da smanje prednost u 68. minutu. Srnić je proigrao Bena, iskosa sa leve strane, ali prvotimac Zvezde je za malo zakasnio i nije uspeo da iskoristi dobru priliku za svoj tim.

Ben je neoprezno igrao u rukom u kaznenom prostoru u 77. minutu zbog čega je nemački sudija po drugi put dosudio jedanaesterac. Odgovornost da izvede najstrožu kaznu preuzeo je Mane, međutim, Borjan je odličnom intervencijom sačuvao svoj gol. Zvezdin golman je bio najzaslužniji što njegov tim nije gubio većom razlikom, a u 79. minutu je ponovo odlično intervenisao kada je "skinuo" zicer Lalani. Ipak, Mane se iskupio za promašaj u 80. minutu kada je nakon asistencije Staridža povisio na 4:0.

Miloš Degenek na zagrevanju (Foto AP

STADION: "Enfild". Gledalaca: 42.000. Sudija: Danijel Sibert (Nemačka). Strelci: 1:0 Firmino (20), 2:0 Salah (45), 3:0 Salah iz jedanaesterca (51), 4:0 Mane (80). Žuti kartoni: Stojković, Krstičić, Jovančić, Jovičić (Crvena zvezda).

LIVERPUL: Alison, Aleksander-Arnold, Gomez, Van Dajk, Robertson (od 82. Moreno), Šaćiri (od 68. Lalana), Fabinjo, Vajnaldum, Mane, Salah (od 73. Staridž), Firmino. Trener: Jirgen Klop.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Babić, Degenek, Gobeljić, Jovičić (od 75. Čaušić), Krstičić, Srnić, Ebisilio (od 65. Jovančić), Ben (od 81. Simić), Boaći. Trener: Vladan Milojević.