sreda, 21.10.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
sreda, 28.11.2018. u 20:40 P. O.
PETO KOLO FUDBALSKE LIGE ŠAMPIONA

Poraz uz dobro poluvreme Zvezde

Napoli – Crvena zvezda 3:1(2:0). – Strelci Mertens dva puta i Hamšik za domaće, a Ben za „crveno-bele”. – Srpski prvak eliminisan iz konkurencije za osminu finala, ali još ima šanse za proleće u Ligi Evrope
(Фото Бета/АП)

Crvena zvezda nije bila blizu boda po koji je došla, ali je u Napulju ostavila najbolji utisak na gostovanjima u grupnoj fazi fudbalske Lige šampiona. U petom kolu, Napoli je pobedio sa 3:1(2:0).

Srpski prvak je eliminisan iz konkurencije za osminu finala elitnog takmičenja, ali još ima šanse za proleće u Ligi Evrope. One jesu teoretske, jer je potrebno da u poslednjoj rundi 11. decembra savlada Pari Sen Žermen u Beogradu, a da pri tome Liverpul izgubi kod kuće od Napolitanaca.

Drugo poluvreme na „San Paolu” ispalo je jedino od šest na strani u C grupi koje „crveno-beli” nisu izgubili, delom i zbog toga što su domaći malo spustili ritam posle vođstva od 3:0, ali ostaće kao lepa slika „crveno-belih”, sa 19-godišnjim Dejanom Joveljićem u ulozi vođe navale. Još jednom se videlo da Marko Marin zna najviše fudbala u Zvezdi, i od dve stopostotne šanse koje je juče pripremio plodom je urodila druga. U 57. minutu, bivši nemački reprezentativac je u dve sekvence, između kojih je razmenio pasove sa Krstičićem, izdržao čak šest duela, pre nego što je dodavanjem „spojio” sa golom El Fardua Bena. Ovaj je, sam ispred golmana, pogodio mrežu.

Marin je u 23. minutu slično „izbacio” i Veljka Simića, koji je izašao polulevo ispred golmana Ospine, ali golman domaćih je pokrio bliži ugao u koji je išla lopta upućena po zemlji. Od ostalih pokušaja gostiju (odnos šuteva 14:10, od toga 8:4 u okvir gola) najopasniji je bio onaj Ebisilija sa distance u 85. minutu, u donji desni ugao, gde je Ospina bio oprezan.

Do počasnog gola Zvezda je teško parirala Napoliju, čiji trener Ančeloti nije ponovio grešku iz beogradskog remija, kada je startovao bez dvojice od svoje trojice najboljih, Mertensa i Hamšika. Dvojac koji je onda zaigrao od 61. odnosno 75. minuta, postigao je sve pogotke italijanskog vicešampiona.

Hamšik je doneo 1:0 u 11. minutu, kada je posle kornera sleva u petercu nogom sproveo loptu u gol – bolje su mogli da reaguju i Gobeljić koji je bio okrenut leđima dešavanju i Borjan koji nije išao na loptu koju je glavom sa „prve stative” prebacio Maksimović. U Borjanov, bliži ugao, posle dodavanja sleva, Mertens je poslao loptu za 2:0 u 33. minutu. Belgijanac je bio strelac i u 52. minutu, kada se u prijemu dodavanja oslobodio Degeneka i istrčao do pozicije sa koje je podigao loptu ka gornjem levom uglu – 3:0.

Mertens je filigranskim potezom i započeo veče, udarcem petom iz peterca u šestom minutu, ali je pogodio Borjana. Zvezdin golman je svoj najbolji momenat imao u 28. minutu kada je ispod prečke izvukao loptu koju je glavom zahvatio Kulibali, a u 36. je pogodak sprečio Rodić koji je drugi put u dva meča izblokirao udarac Kaljehona. U Napulju je Zvezda dozvolila manje šansi nego u Parizu i Liverpulu, iako je bila limitirana povredama, zbog kojih je izvela sastav sa jednim neočekivanim rešenjem, Srnićem na sredini uz Krstičića (zbog žutog kartona ne igra protiv PSŽ-a).

Za razliku od prethodna dva gostovanja, Zvezda je imala organizovanu podršku na tribinama, od nekoliko hiljada svojih navijača.

Stadion: „San Paolo”. Gledalaca: 44.470. Sudija: Hezus Hil Mancano (Španija). Strelci: 1:0 Hamšik 11, 2:0 Mertens 33, 3:0 Mertens 52, 3:1 Ben 57. Žuti kartoni: Hisaj (Napoli), Krstičić, Jovančić, Gobeljić (C.zvezda).

Napoli: Ospina 7, Maksimović 7, Albiol 7 (od 46. Hisaj 6), Kulibali 7, Mario Rui 7, Alan 7, Hamšik 7, Fabijan Ruiz 6, Kaljehon 6 (od 86. Rog -), Insinje 6 (od 77. Zjelinski -), Mertens 8.

Crvena zvezda: Borjan 5, Gobeljić 6, Degenek 6, Babić 6, Rodić 6, Krstičić 6, Srnić 6 (od 64. Jovančić 6), Ben 6, Simić 6 (od 77. Ebisilio -), Marin 8, Stojiljković 6 (od 46. Joveljić 6).

Milojević: Popravili smo utisak

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević je rekao: „Moja očekivanja su bila veća, ali imali smo kadrovske probleme i teškoće u organizaciji u prvom poluvremenu. Pokazali smo dobru partiju u drugom i popravili utisak. Sve izmene su pomogle, dobili smo Joveljića koji je velika budućnost. I ovoga puta su nam značili naši navijači, pred kojima ćemo protiv PSŽ-a igrati da odemo dalje u Evropi