Poslednja izmena 23:18

Zvezda sigurna protiv Voždovca

nedelja, 02.12.2018. u 20:15
(Фото Н. Неговановић)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom stadionu Voždovac sa 2:0 u poslednjoj utakmici 18. kola Super lige Srbije. Ekipa Vladana Milojevića je pred malobrojnom publikom na stadionu „Rajko Mitić” pitanje pobednika rešila u prvom poluvremenu.

Vodeći gol za crveno-bele postigao je Lorenco Ebisilio u 29. minutu, dok je samo četiri minuta kasnije El Fardu Ben postavio konačan rezultat. Crveno-beli su pre vodećeg gola imali dve dobre prilike da dođu do prednosti, ali je crveno-belima nedostajalo koncentracije u završnicama.

Situacija se ipak promenila u 28. minutu kada je Ebisilio iskoristio centaršut Marka Gobeljića s desne strane i loptu glavom smestio u gol Voždovca. Ubrzo potom, Ebisilio je poslao dugu loptu ka Milanu Pavkovu, a ovaj je glavom spustio do Bena koji je u situaciji „jedan na jedan” matirao golmana Voždovca.

Voždovac je samo pet minuta kasnije imao priliku da smanji zaostatak, ali je Borjan odlično intervenisao u kada mu je Mihajlov glavom posle centaršuta Lukovića pripretio.

Drugi deo meča igrao se otvoreno na obe strane, Voždovac je pokušavao da probije odbranu crveno-belih, ali u tome nije uspeo, dok je Zvezda u samom finišu preko Gobeljića mogla da dođe do trećeg gola, međutim, kada je imao priliku da šutira sa oko 15 metara, to nije učino, pa je na kraju ostalo 2:0. Zvezda je prva na tabeli sa 50 bodova, dok je Voždovac 13. sa 16, javlja Beta.