sreda, 16.10.2019. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 21:48
POSLEDNjE KOLO GRUPNE FAZE FUDBALSKE LIGE ŠAMPIONA

Porazom od PSŽ-a, Zvezda se oprostila od Lige šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na stadionu „Rajko Mitić” od ekipe PSŽ-a sa 4:1 u meču poslednjeg kola grupne faze Lige Šampiona. Srpski šampion grupnu fazu završava sa četiri osvojena boda.
utorak, 11.12.2018. u 20:37
(Фото М. Рашић)
(Фото И. Веселинов)
(Фото Н. Неговановић)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od Pari Sen Žermena 4:1 (2:0) na kraju grupne faze Lige šampiona. Na oproštaju od istorijskog nastupa u elitnom takmičenju PSŽ je slavio na stadionu „Rajko Mitić” golovima Edinsona Kavanija u 10, majstorijom Nejmara u 40, Markinjosa u 73. i Kilijana Mbapea u 90, dok je za Zvezdu pogodio Marko Gobeljić u 56. minutu. Parižani su ovim trijumfom prošli među 16 najboljih u Evropi, zajedno iz C grupe sa Liverpulom koji je savladao Napoli pogotkom Mohameda Salaha.

Tim Vladana Milojevića pružio je jak otpor skupocenom francuskom sastavu, iako tako nije delovalo u prvom poluvremenu kada su Mbape i Nejmar pravili dar-mar, a onda je početkom drugog uz gol Gobeljića i nekoliko šansi bio blizu potpunog povratka. Ipak, u finišu je Nejmar sa dve asistencije Markinjosu i Mbapeu doneo veliko olakšanje PSŽ-u u vrućoj atmosferi 55.000 navijača, prenosi Tanjug.

PSŽ je uradio ono što prethodno nisu mogli Napoli i Liverpul, ali i ranije Salcburg, moskovski CSKA i drugi rivali 14 meseci (od Arsenala) - da odnese tri boda kući sa „Marakane”, sada sa pečatom nokaut faze. Zvezda je takmičenje u prejakoj grupi završila sa četiri boda i pokazala da nije bila samo puki učesnik protiv znatno bogatijih protivnika, već da joj je tu mesto...

Rezultati i strelci: A grupa: Monako - Borusija Dortmund 0:2 (Gereiro 15, 88), Klub Briž - Atletiko Madrid 0:0. Tabela: Borusija 13, Atletiko 13, Klub Briž 6, Monako 1. B grupa: Barselona - Totenhem 1:1 (Dembele 7 - Mura 85), Inter - PSV 1:1 (Ikardi 73 - Lozano 13) Tabela: Barselona 14, Totenhem 8, Inter 8, PSV 2. C grupa: Crvena zvezda - Pari Sen Žermen 1:4 (Gobeljić 56 - Kavani 10, Nejmar 40, Markinjos 75, Mbape 90), Liverpul - Napoli 1:0 (Salah 34) Tabela: PSŽ 11, Liverpul 9, Napoli 9, Crvena zvezda 4. D grupa: Galatasaraj - Porto 2:3 (Fehuli 45 penal, Derdiok 65 - Felipe 17, Marega 42, Oliveira 57), Šalke - Lokomotiva Moskva 1:0 (Šof 90+1). Tabela: Porto 16, Šalke 11, Galatasaraj 4, Lokomotiva 3

(Foto N. Negovanović)

Iz minuta u minut:

Kraj! Crvena zvezda –  Pari Sen Žermen 1:4

92. minut –  Gol! Mbape u rutinskoj akciji za 1:4.

86. minut – Faul nad Nejmarom i novi žuti karton za „crveno–bele”. Dejan Joveljić na terenu umesto Marka Marina.

83. minut – Prva izmena za Parižane.

80 minut – Maestralna odbrana Borjana. U stilu rukometnih golmana je zaustavio opasan napad rivala.

77. minut – Novi žuti karton u redovima Crvene zvezde za Filipa Stojkovića.

73. minut – Gol! Di Marija centrira, Markinjos u odličnom skoku povisuje rezultat na 1:3

71. minut – Dvostruka izmena. Pavkov i Simić izlaze, na terenu Boaći i Ebisilio.

69. minut – Slobodan udarac za „crveno-bele”, centar-šut Marina, ali bez ozbiljnije prilike za srpskog šampiona.

63. minut – Mbape šutira, ali odlično je postavljen Borjan.

62. minut –  Kerer propušta prvu šansu za Parižane u drugom poluvremenu, tako što njegov udarac Milan Borjan brani nogama! U nastavku akcije Ben vuče kontru, a Bernat dobija karton.

55. minut –  Gol! Marko Gobeljić smanjuje rezultat na 1:2. Odlična akcija Zvezde predvođena Čaušićem, Marin je iz prve u padu proigrao na levu stranu za Rodića, a Marko Gobeljić na drugoj stativi posle intervencije Tijaga Silve šutira u bliži ugao Điđija Bufona za 1:2!

52minut – Nastavlja se napad zvezdinih igrača!

51minut – Prva šansa za Crvenu Zvezdu u nastavku meča. Simić proigrao Marina, ali on šutira daleko od gola.

48minut – Simić dobija kolenom jak udarac u glavu.

46. minut – Počelo je drugo poluvreme!

45. minut – Kraj prvog poluvremena. Nakon 45 minuta igre gosti vode sa 2:0

40. minut – Dobra akcija gostiju – Mbape proigrao Nejmara na levom krilu, a Brazilac je uspeo da serijom driblinga stvori situaciju za udarac, te je Nejmar sa lakoćom zatresao mrežu. Nejmar u odličnom naletu dovodi Parižane u vođstvo za 0:2.

30. minut – Odlična prilika za Nejmara, ali Borjanin još jednom odličan. Di Marija u nastavku akcije šutira pored gola.

27. minut – Prvi žuti karton na utakmici dobija Milan Pavkov, a odmah posle još jedan žuti za Kerera.

23. minut – Verati pokušava da povisi prednost gostiju, ali Borjan je siguran na golu.

13. minut – Zvezda prvi put preti! Ben šutira ali nije dovoljno precizan.

9. minut – Nakon faula nad Milanom Pavkovim na sredini terena, sudija se nije oglasio, a PSŽ je napravio veliku prednost pogotkom Kavanija sa pet metara. Kavani postiže prvi gol za vođstvo Pari Sen Žermena od 1:0.

4. minut – Kilijan Mbape je pada pred Stojkovića, okrenuo se i tražio penal. Ništa od jedanaesterca na startu utakmice.

1. minut – Utakmica je počela!

U očekivanju spektakla na stadionu „Rajko Mitić”

Navijači u sve većem broju pristižu na stadion srpskog fudbalskog šampiona koji se ispunjava do poslednjeg mesta. Velika gužva je ispred severne tribine, gde se očekuje još jedan spektakl.

(Foto Tanjug)

Od 21.00 čas fudbaleri Crvene zvezde igraju protiv Pari Sen Žermena u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona.

„Crveno-beli” nemaju više šansu za osminu finala, dok im je za Ligu Evrope potrebna pobeda, uz poraz Liverpula na Enfildu od Napolija. Parižanima pobeda garantuje prolaz, a verovatno i remi, jer bi u tom slučaju Liverpul morao da pobedi sa dva ili više golova razlike.

Meč sudi škotski arbitar Vilijam Kolum.

ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić - Čaušić, Jovančić, Ben, Marin, Simić - Pavkov.

Klupa: Popović, Babić, Jovičić, Jevtović, Ebisilio, Boaći i Joveljić.

PSŽ: Bufon - Kerer, Silva, Kimpembe - Bernat, Verati, Markinjos, Di Marija - Nejmar, Mbape i Kavani.

Klupa: Areola, Dijabi, Menije, Alves, Rabio, Šupo-Motan i Draksler.