sreda, 24.04.2019. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 22:52

Zvezda pobedila Partizan u neizvesnoj završnici

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu Partizan sa 70:68 (16:16, 16:18, 20:14, 18:20) u derbi utakmici 20. kola ABA lige
nedelja, 03.03.2019. u 20:22
(Фото Ненад Неговановић)

Zvezdu je do pobede predvodio Džo Regland sa 18 poena, dok je 16 dodao Majkl Odžo. U ekipi Partizana istakli su se Vanja Marinković i Džok Lendejl sa po 13 poena, a 12 je dodao Ognjen Jaramaz.

Crvena zvezda je nešto bolje počela utakmicu pred oko 5.000 gledalaca u hali „Aleksandar Nikolić”, Branko Lazić je s pet poena predvodio svoj tim, koji je u dva navrata dolazio do šest poena prednosti.

Partizan je u uvodnim minutima ima dosta problema u šutu iz igre, ali su ipak uspeli da promene situaciju serijom 8:0 u finišu prve i početkom druge četvrtine. Ta serija produžena je do 17:4, a predvodili su je Vanja Marinković i Džok Lendejl, pa su crno-beli u jednom trenutku vodili sa 29:21.

Zvezda je posle lošeg perioda igre serijom 7:0 došla do izjednačenja - 32:32, ali je pet sekundi pre kraja poluvremena Rade Zagorac s linije za slobodna bacanja doveo Partizan do nove prednosti s kojom se otišlo na prvu pauzu.

Na početku drugog poluvremena Zvezda je ekspresno došla do preokreta i vođstva od 40:34, pošto su Regland i Lazić pogodili za tri, a Beron je potom iznudio nesportski faul Nikole Jankovića i oba puta pogodio sa linije za slobodna bacanja, prenosi Beta.

Seriju Zvezde okončao je polaganjem Ognjen Jaramaz posle dva i po minuta igre u trećoj četvrtini. U tim trenucima poeni Jaramaza nisu mnogo uzdrmali crveno-bele, pošto je tim Milana Tomića u dva navrata odlazio na osam poena prednosti.

Situacija se ipak promenila u završnici kada je Partizan u novoj seriji došao dao izjednačenja, ali je Zvezda ipak pred poslednju četvrtinu uspela da dođe do 52:48.

Zahvaljujući Lendeljlu, ali i Renfrou, Partizan je uspeo da preokrene, a imao je i priliku da dođe do ubedljivijeg vođstva od pola koša, međutim, Ognjen Jaramaz nije bio najuspešniji s linije za slobodna bacanja.

Delovalo je da će Zvezda mirno ući u završnicu utakmice, s obzirom na to da je imala četiri poena prednosti i nekoliko napada da stekne ubedljivije vođstvo, ali je Partizan posle ofanzivnih skokova, te trojki Lendejla i Jaramaza poveo sa 68:66.

Regland je brzo poentirao za dva i doneo izjednačenje, te je Jaramaz u narednom napadu izgubio loptu. Plejmejker Zvezde je potom otišao na liniju za slobodna bacanja i oba puta pogodio za 70:68 na 10 sekundi pre kraja meča.

Posle tajm-auta Andree Trinkijera, odigran je napad za Markusa Pejdža, ali on nije bio precizan za tri, a Kejsi Rivers, koji je debitovao na ovom meču, upisao je defanzivni skok i iznudio faul. On ipak nije pogodio nijedno bacanje i rešio pitanje pobednika, ali crno-belima nije ostalo vremena za napad.

Zvezda je prva na tabeli ABA lige sa 19 pobeda iz 20 utakmica, dok je Partizan četvrti sa 13 trijumfa i sedam poraza.