Park na uglu ulica Vase Pelagića i Ljube Jovanovića, ispred OŠ „Stefan Nemanja”, dobiće ime po narodnom heroju Branku Paraću Relji. To je odluka koju je donela većina odbornika na prekjučerašnjoj sednici Skupštine grada. Već juče pojavila su se oprečna mišljenja o ovom imenovanju zelene površine ispred osmoletke koja je nekada i sama nosila ime po Branku Paraću.
Otkud se odjednom pojavila ideja da ovaj parkić ponese ime narodnog heroja, za koga veliki broj sugrađana nikad nije ni čuo, glavno je pitanje.
Inicijativu da ova zelena površina dobije ime po narodnom heroju pokrenula je Irena Vujović, predsednica opštine Savski venac, na zahtev građana.
Branko Parać Relja, kako piše u njegovoj biografiji, bio je učesnik narodnooslobodilačke borbe. Pred Drugi svetski rat radio je u Zavodu za izradu novčanica u Topčideru. Kao mladi radnik pristupio je revolucionarnoj radničkoj omladini. U toku okupacije postao je član udarnih diverzantskih grupa koje su organizovale različite akcije protiv okupatora. Učestvovao je u paljenju nemačke garaže u Grobljanskoj ulici, nemačkih kamiona i kvislinške štampe – listova „Novo vreme” i „Obnova”... Najviše akcija izveo je na Senjaku.
Posle odlaska u partizane angažovan je za obavljanje diverzantskih zadataka, ali je bio i u sastavu udarnih trojki koje su izvršavale presude vojnog suda odreda i sreskih narodnooslobodilačkih odbora.
Upravo je ovaj deo njegove biografije za neke istoričare sporan jer su te trojke vršile likvidacije četničkih vođa po Šumadiji upadajući im u kuće.
Branko Parać Relja poginuo je krajem decembra 1943. godine u toku borbe kod Lapova. Pokušavajući da iz opkoljene kuće spase dva druga i drugaricu, on je pružio otpor četnicima. Njegovi drugovi su pobegli, a njega su četnici našli mrtvog kada su ušli u kuću.
Ukazom predsednika Josipa Broza Tita on je 1953. proglašen za narodnog heroja.
Šest godina kasnije osmoletka „Stefan Nemanja” na Senjaku dobila je ime po njemu. Godine 1993. školi je vraćen nekadašnji naziv „Stefan Nemanja”.