četvrtak, 17.10.2019. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 22:58
PRVENSTVO AMERIČKIH PROFESIONALNIH KOŠARKAŠA

Jokić odveo Denver u plej-of

Klub iz Kolorada će se posle skoro šest godina boriti za NBA titulu, a naš as je sa 21 poenom i 13 skokova bio najistaknutiji pojedinac u pobedi Nagetsa na gostovanju u Bostonu
Autor: S.R.sreda, 20.03.2019. u 09:06
Препородио Денвер: Никола Јокић (Фото ЕПА)

Košarkaši Denvera plasirali su se u plej-of NBA lige posle šest godina, pobedom u Bostonu kojom su se i izjednačili na čelu Zapadne konferencije sa Golden stejtom. Utakmicu je rešio Nikola Jokić sa dve „trojke” u razmaku od 42 sekunde sredinom poslednje četvrtine (98:90, 101:92), pa sa dve asistencije u poslednjem minutu (108:101, 111:101).

Srpski centar je postigao 21 koš (3-7 za tri, 6-7 za dva poena), uz 13 skokova, sedam proigravanja, tri blokade, a dve osvojene lopte, za 36 minuta u kojima su Nagetsi bili bolji za 15 poena. Sledili su ga Barton sa 20 i Heris sa 16 pogodaka.

Tokom tajm-auta u prvoj četvrtini domaći klub je emitovao video u čast svog bivšeg lidera Ajzeje Tomasa, posle čega su mu gledaoci uputili ovacije. Omaleni as, koji je izgubio mesto u rotaciji gostiju, dobio je onda priliku od sedam minuta, ali ne samo da je oba puta promašio koš, nego je i rival u tom periodu napravio „plus osam”.

Kajri Irving je predvodio Seltikse sa 30 koševa (iz polja 10-23), Al Horford je dodao 20, a Džejson Tejtum samo osam (3-12), dok je izostao Gordon Hejvord. Boston je peti na Istoku, sa jednim porazom više od Indijane, a tri od Filadelfije kod koje će gostovati u sledećem od 15 preostalih mečeva do kraja regularnog dela sezone.

Voriorsi su izgubili u San Antoniju, gde je meč obeležila „trojka” Stefona Karija na kraju prve četvrtine sa 18,6 metara, što je pogodak sa najveće razdaljine u sezoni. To je i najveća daljina sa koje je najbolji šuter svih vremena pogodio koš u regularnom delu sezone, a druga ukupno, budući da je u plej-ofu ubacio sa pozicije 18,9 metara od cilja.

Kari je bio najefikasniji kod šampiona sa 25 koševa, ispred Duranta sa 24, dok nije igrao Kazins (startovao Bogut, sedam poena), a u devetoj uzastopnoj pobedi Sparsa koji su sada peti na Zapadu, vodeći strelci su bili Derozan sa 26 i Oldridž sa 23 poena.

Rezultati: Boston – Denver 105:114, Klivlend – Detroit 126:119, Vašington – Juta 95:116, Toronto – Njujork 128:92, Oklahoma – Majami 107:116, San Antonio – Golden stejt 111:105, Dalas – Nju Orleans 125:129 (produžetak), Feniks – Čikago 101:116, Portland – Indijana 106:98.