Partizan izjednačio protiv Zvezde u polufinalu ABA lige

Tomić: Odlučili detalji na stranu Partizana.- Trinkijeri: Zvezda je i dalje favorit
subota, 30.03.2019. u 21:22
Фото Бета

Košarkaši Partizana izjednačili su danas u polufinalnoj seriji ABA lige protiv Crvene zvezde.

Partizan je u drugoj utakmici pobedio kao domaćin sa 70:67.

Treća, odlučujuća utakmica polufinalne serije ABA lige igraće se u subotu, 6. aprila od 20.00.

Zvezda je poenima Riversa i trojkom Fajea, posle nešto više od minut igre povela sa 5:2, ali je potom usledio period igre u kojem su se ređali promašaji i greške obe ekipe. Poena nije bilo sve do isteka šestog minuta kada je Veličković prekinuo te „prazne” minute.

Prva deonice je završena trojkom Zagorca (13:9), da bi početak druge četvrtine pripao crno-belima koji su posle trojke Marinkovića stigli do plus šest (17:11).

Gostujući tim je nakon toga zaigrao bolje, sredinom deonice je i poveo (20:23), ali je kraj prvog pšoluvremena ponovo pripao Partizanu koji je serijom od 6:0 dolazi do 34:27.

Kako je Partizan završio drugu, tako je Zvezda počela treću četvrtinu — serijom 6:0. Izabranici Andree Trinkijerija su sve do finiša tog dela igre održavali prednost, kada se Zvezda poenima Čovića i Lazića odmakla na 42:46. Usledila je trojka Marinkovića uz faul i novo izjednačenje, da bi se u poslednju četvrtinu ušlo rezultatom 48:49.

Zvezda je, koju nije poremetilo ni isključenje Perperoglua zbog druge nesportske greške, održavala prednost sve do četiri minuta pre kraja kada je stala u napadu a Partizan poenima Pejdža i Marinkovića ponovo poveo — 63:62.

U poslednjih dva minuta bolje se snašao domaći tim, koji je nošen navijanjem oko 7.000 navijača izborio majstoricu, prenosi Beta.

Tomić: Odlučili detalji na stranu Partizana

Trener košarkaša Crvene zvezde Milan Tomić rekao je da je drugu polufinalu utakmicu plej-ofa Partizan dobio jer je bio bolji u malim detaljima.

„Još jedna teška utakmica kao što je bila i prva. Partizan je pobedio jer je bio bolji u nekim detaljima, dva skoka u napadu i što su bolje šutirali slobodna bacanja od nas”, rekao je Tomić novinarima posle meča.

On je dodao da je njegov tom odigrao solidan meč, ali da nije zadovoljan igrom u napadu.

„Promašili smo 10 slobodnih bacanja, a to u ovakvim utakmicama ne može. Odigrali smo solidnu utakmicu, ali nisam zadovoljan kako smo napadački odigrali”, zaključio je Tomić i dodao da je izlazak iz igre Perperoglua zbog dve nesportske greške poremetio ekipu.

Partizan je pobedom 70:67 izborio majstoricu koja se igra 6. aprila.

Trinkijeri: Zvezda je i dalje favorit

Trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri, nakon pobede nad Crvenom zvezdom (70:67) za 1:1 u polufinalnoj seriji ABA lige, rekao je da je ključno to što su crno-beli šutere velikog rivala, kome i dalje daje ulogu favorita.

„Čestitam igračima na važnoj pobedi u teškoj utakmici. Svaka utakmica u plej-ofu je druga liga. Prva utakmica je u napadu bila „plejstejšn”, a druga je bila fenomenalna. Dati koš ispod obruča je bilo zaista teško”, rekao je Trinkijeri novinarima posle meča.

On je dodao i da je njegov tim dobro igrao u odbrani.

„Bili smo bolji u odbrani, par detalja treba da sredimo ali smo dobro čuvali njihove šutere. To je bilo ključno. Mogli smo ranije da dobijemo utakmicu, ali mi smo takvi. Moramo ovako nešto da zabrljamo. Ali kad imaš puno srca onda ti se to oprašta”, rekao je Trinkijeri.

Italijan je rekao da je ekipa svojim radom zaslužila ovakav meč.

„Igrali su čvrsto muški, tvrdo, borili su se do kraja. Znamo kako oni igraju, ali kako sezona odmiče približavali smo im se korak po korak. Meni je bilo važno da odbijemo ovu utakmicu, jer moja ekipa ovo zavredila radom tokom cele sezone”.

Prema njegovim rečima Zvezda i dalje favorit.

„Nema više nema serije, sada jedna utakmica sve rešava”, zaključio je on.