Zdravstveni sektor poslednjih godina hvata korak sa pravim bumom u razvoju tehnologije – sve više uređaja, ali i posebnih hirurških zahvata kao i načina lečenja uz pomoć robotike prisutno je u zdravstvenoj zaštiti. Danas se koriste takozvane pametne pilule, odnosno dijagnostički mikročipovi koji se stavljaju u tablete i zatim šalju „poruku” lekaru da li je pacijent oboleo od neke bolesti, implantirana isporuka lekova, kontaktna sočiva koja otkrivaju nivo glukoze kod pacijenta sa dijabetesom… Naučnici su razvili i način da prikažu repliku tela pacijenta u 3D tehnologiji koja pomaže kod hirurških intervencija. Ovaj način pripreme za operacije, kako navodi „Gardijan”, sprovodi se u Ženskoj zdravstvenoj klinici, koja predstavlja grupu bolnica u kojima su kao medicinsko osoblje isključivo žene.
„Hteli smo da promenimo život žena tako što ćemo im ponuditi inovativne, pristupačne i kvalitetne tretmane i načine lečenja koje žene dizajniraju za žene”, objašnjava Mustafa Kemal, finansijski direktor ove klinike, dodajući da se ogroman deo posla obavlja preko računara i da su medicinske sestre dostupne pacijentima 24 časa. Kemal smatra da je organizacija posla uz pomoć moderne tehnologije manje stresna, ali da je klinika tačno mapirala koji su zadaci ljudi, a koji mašina.
„Zdravstvena tehnologija može da odigra ključnu ulogu u pružanju pomoći kompanijama da stvore okruženje koje omogućava uspeh”, naglašava Rob Edmundson, direktor u osiguravajućoj kući „Bupa”.