četvrtak, 14.11.2019. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 22:55
POLUFINALE KUPA SRBIJE U FUDBALU

Tošić spasao „crno-bele”

U revanš utakmici u Nišu Radnički – Partizan 1:1 (0:0). Stojanović u 75. minutu anulirao prednost gostiju iz beogradskog meča, ali je Tošić pogotkom u 80. minutu doneo Partizanu plasman u finale
Autor: Toma Todorovićsreda, 15.05.2019. u 22:04
Гол вредан финала: Зоран Тошић (Фото И. Веселиновић)

Niš – Nije uspeo Radnički da se plasira u finale Kupa Srbije. Susret revanša polufinala sa Partizanom na Čairu je završen nerešenim rezultatom 1:1, iako su niški fudbaleri u 75. minutu došli do zasluženog i velikog vođstva. „Crno-beli“ ukupnim rezultatom od 2:1 (prvi meč u Beogradu dobili sa 1:0) idu u finale gde će se na niškom Čairu sastati sa Crvenom zvezdom.

Posle izmenjenih napada u prvih pet minuta, u kojim je Partizan dva puta - posle kornera i centaršuta Zdjelara pokušao da ugrozi Ristića, a Radnički posle prodora Grbića po levoj strani nije uspeo da priđe samom golu, u 5. minutu „crno-beli“ su imali veliku priliku da zatresu mrežu.

Na dodavanje Rikarda Gomeša sa pozicije desnog krila Tošić je poslao odličnu loptu pred gol domaće ekipe, ali je udarac Danila Pantića sa 5-6 metara otišao tik pored desne stative Radničkog.

U otvorenoj igri između ove šanse gostiju i 20. minuta lopta je više bila na sredini terena, a iz takve igre izabranici Nenada Lalatovića vrebali su priliku da što opasnije atakuju na gol Stojkovića.

Činilo se da će domaći fudbaleri više učiniti u 16. minutu, ali je Grbić u srcu kaznenog prostora Partizana odgurnut i nije uspeo da primi loptu. Publika je tražila najstrožu kaznu, ali sudija Lukić je samo odmahnuo rukom i igra je nastavljena bez prekida.

Još više uzbuđenja bilo je u 24.minutu – mladi Ranđelović primio je loptu iskosa na oko 30 metara od gola Partizana, pošao napred korak dva i iznenada raspalio po njoj.

Prava bomba letela je ka desnom roglju gola gostiju, ali je predosetivši opasnost Stojković odlično odreagovao i u skoku uspeo da izbaci loptu u korner. I na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

U prvim minutima nastavka Radnički je krenuo mnogo aresivnije i iz takve igre u 50.minutu stvorena je velika šansa za gol. Bondarenko je ukrao jednu loptu gostujućim igračima na sredini terena i silovito krenuo ka golu Partizana, a posle pretrčanih četrdesetak metara sa ivice kaznenog prostora uposlio je pred golom gostiju na levoj strani Ranđelovića.

Usledio je šut mladog fudbalera iskosa, koji je golman Vladimir Stojković pošto je krenuo u susret i prema napadaču domaćih bravuroznim skokom u vazduh i uzdignutim rukama „do neba“ uspeo da skrene u korner.

Sedam minuta kasnije samo je loš teren spasao mrežu Partizana – po levoj strani posle prodora centrirao je pred gol gositju Petar Grbić, lopta je preletela sve u odbrani i došla do Todorovskog.

Prevario je iskusni odbrambeni igrač domaće ekipe Strahinju Pavlovića, ubacio pred gol gde se za volej udarac namestio Lazar Ranđelović. Ali, lopta je odskočila od džombe baš ispred niškog fudbalera tako da nije uspeo da je zahvati kako je zamislio i hteo, i njegov udarac završio je visoko iznad gola Stojkovića.

Pravi gnev Lukić je navukao na sebe ne dosudvši očigledan faul koji se video iz aviona nad Haskićem u 70. minutu, pošto je golgeter prvenstva prevario dvojicu fudbalera Partizana na ivici kaznenog prostora. Samo je odmahnuo rukom.

Već u sledećem napadu Urošević, koji je uputio centaršut sa leve strane, umalo nije prevario domaćeg golmana, jer se lopta umesto ka sredini kaznenog prostora iznenada spustila prema nišpkom golu, ali je i otišla pored gola.

Nije mogao sudija da spreči domaće u 75.minutu, kada se Čair prolomio od oduševljenja – Ranđelović je sa desne strane iz mrtvog ugla oštro šutirao ka golu Partizana, lopta se odbila od nekog u odbrani gostiju i došla na noge Saše Stojanovića koji je umirio i izvanrednim udarcem sa desetak metara savladao Stojkovića – 1:0 za Radnički.

Partizan je krenuo istog časa na sve ili ništa i isplatilo se „crno-belima. U 80.minutu Rikardo Gomeš iskoristio je smušenost domaćih i sa leve strane nisko po zemlji poslao loptu pred gol domaćih, gde se našao Tošić i savladao Ristića – 1:1.

Stadion na Čairu. Gledalaca: oko 7.000. Strelci: Saša Stojanović u 75. za Radnički, a Tošić u 80.minutu. Sudija: Lazar Lukić (Beograd). Žuti kartoni: Crnomarković, Todorovski (Radnički), Stojković, Miletić, Ilić (Partizan)

RADNIČKI: Ristić 7, Đorđević 6,5, Pankov 7, Crnomarković 7, (od 82. Nikodijević-), Todorovski 6,5, Bondarenko 7, (od 68. Riota Noma 6,5), Drinčić 6,5, Saša Stojanović 7, Haskić 6,5, Grbić 7(od 74. Petrović-), Ranđelović 7.

PARTIZAN: Stojković 7,5, Miletić 7, Ostojić 6,5, S. Pavlović 6,5, Urošević 6,5, Šćekić 7, Zdjelar 7, Tošić 7 (od 88.Smiljanić-), L.Pavlović 6,5 (od 80. Ilić -), Pantić 6,5, Rikardo Gomeš 7.