Poslednja izmena 22:02

Šapcu majstorica protiv Zvezde za prvu titulu

sreda, 05.06.2019. u 22:39
(Фото Танјуг)

ŠABAC - Vaterpolisti Šapca prvi put postali su šampioni Srbije, pošto su u majstorici finalne serije savladali Crvenu zvezdu 10:9 (1:1, 4:3, 4:2, 1:3).

Junak Šapčana bio je Dragoljub Rogač pobedničkim golom 15 sekundi pre kraja za ukupnih 2:1 u seriji i najveći uspeh u klupskoj istoriji.

Prava drama viđena je u Šapcu, domaćin je imao četiri gola prednosti u trećoj četvrtini, u poslednjoj Zvezda se vratila, izjednačila minut pre kraja preko Dušana Vasića, ali je Rogač pogodio za „duplu krunu” nakon osvajanja i Kupa Srbije, prenosi Beta.

Meč u Šapcu obeležila je i tuča na tribinama gde su bili smešteni navijači Zvezde, zbog čega je usledio prekid od 15 minuta u finišu prvog poluvremena.