Poslednja izmena 22:20

Zvezda u baražu za Ligu šampiona

utorak, 13.08.2019. u 23:06
(Фото Бета/АП)

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u baraž za Ligu šampiona, pošto su u Danskoj bili bolji od Kopenhagena u penal seriji. Posle 120 minuta bilo je 1:1. Za prolaz u grupnu fazu Lige šampiona, Zvezda će igrati protiv Jang Bojsa.

Kopenhagen je imao rezultat iz prvog meča, imao je i brojčanu prednost veliki deo meča, ali Zvezda je imala petlju i znanje da odbije sve napade domaćina, javlja RTS.

Ričmond Boaći je doneo prednost Zvezdi u 17. minutu, na fenomenalnu asistenciju Marka Marina.

Kopenhagen je izjednačio preko Ndojea u 44. minutu.

Nemanja Milunović je napustio igru u 54. minutu zbog dva žuta kartona, što je omogućilo domaćinu da svim silama krene u napad.

Odbrana Zvezde je izdržala do kraja meča, a potom i u produžecima.

Pep Bjel je isključen u 112. minutu, pa je poslednjih osam minuta meča bilo izjednačeno brojčano stanje na terenu.

Penal serija je bila dramatična.

Blato koje se nalazilo tačno (pretpostavljamo) ispod bele tačke, otežalo je izvođenje mnogim igračima, pa smo pobednika dobili tek u 11. seriji!

Milan Borjan je odbranio odlučujući penal Vindu i odveo Zvezdu u baraž za Ligu šampiona.

Crveno-beli će za prolaz u grupnu fazu igrati protiv Jang Bojsa.

Kopenhagen će u plej-of za Ligu Evropa, gde će igrati protiv boljeg iz duela Riga - Helsinki.