petak, 20.09.2019. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 14:19
TREĆE KOLO KVALIFIKACIJA ZA LIGU EVROPE U FUDBALU

„Crno-beli” na megdan Turcima

U revanšu u Turskoj, večeras u 19 časova po našem vremenu, Partizan s prednošću od 3:1 ulazi u meč protiv Jeni Malatije. – Milošević neće da ponovi greške iz Kruševca
Autor: Ivan Cvetkovićčetvrtak, 15.08.2019. u 11:00
Неопходан у одбрани: Остојић је у Београду зауставио најопаснијег нападача Малатије Јаховића (Фото: Н. Неговановић)

Partizanovi fudbaleri su juče otputovali u Tursku, gde im večeras, u 19 časova po našem vremenu, predstoji odlučujuća borba za ulazak u poslednje kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Otišli su s prednošću od 3:1 iz Beograda, što jeste lep rezultat, ali zbog onog primljenog gola kod kuće to i nije rezultat, koji protivnika ostavlja bez nade u revanšu.

Za „crno-bele” bi bilo vrlo važno da ne prime rano gol, jer bi u tom slučaju njihov prolaz dalje visio o koncu. Turcima bi to dalo dodatnu snagu pošto bi im bilo potrebno samo još jednom da zatresu mrežu.

Razume se, može samo da se nagađa da li će njihov trener, bivši dugogodišnji turski reprezentativac Jalčin da naredi svojim igračima da krenu silovito od samog početka ili će da im naloži da budu strpljiviji, jer bi im primljen gol dodatno otežao posao.

Partizan, u svakom slučaju, mora da bude obazriv, ali i da se isprsi pred suparnikom. Milošević je u Kruševcu, gde je njegov tim već u prvih pola sata primio dva gola, bolje sagledao mogućnosti nekih svojih igrača i to će da mu koristi kad se bude odlučivao za sastav, koji će da izađe na megdan Jeni Malatiji.

Možda je Brežančić, čiji je, što se kaže, igrač oba puta zatresao Partizanovu mrežu, izvukao pouke iz toga, pa bude u timu, ali bi bilo vrlo opasno da neko od „crno-belih” tako bude dekoncentrisan u Malatiji. Istina, on je dao i gol (izjednačio na 1:1), što mu ide u prilog, jer je pokazao da može da bude od koristi napadačima, a strelac iz drugog plana, u ovom slučaju čak i iz trećeg, može da bude i adut.

Vujačić nema takve otežavajuće okolnosti, jer igrač za kojeg je bio zadužen, nije dao gol, ali je imao šansu. Milošević će, bez sumnje, radije na teren da pošalje Ostojića, ako se on do megdana oporavi od povrede u prošloj utakmici s turskim klubom.

Strahinja Pavlović je u dobroj formi. U Kruševcu je leteo i levo i desno, i napred i nazad da spasava što se spasti može. Kod prvog gola nije stigao, ali je od izuzetnog značaja što se nijednog trenutka nije predavao, pa mu se potom to isplatilo. Miletić je bio na svom uobičajenom nivou, a značilo bi ekipi da počne preciznije da centrira.

U vezni red, onaj njegov deo koji treba da bude grudobran ispred zadnje linije odbrane, verovatno će da se vrati Šćekić. Njegov izostanak se osetio protiv Napretka naročito u prvom poluvremenu. On, slikovito rečeno, stiže svuda i verovatno je Milošević zažalio što mu je dao poštedu kad je ekipa gostovala u Kruševcu.

S punim samopouzdanjem: Suma je protiv Malatije namestio gol na početku utakmice i bio pribran na kraju kad je izveo penal (Foto: N. Negovanović)

Tošić je i u prošloj utakmici bio dobar. Nije mu se posrećilo da iskoristi slobodan udarac, ali je uvek opasan po protivnika ne samo kao šuter, nego i kao igrač, koji pokušava da stvori šansu saigračima.

Ožegović nije bio strelac, što se, dabome, ne može na svakoj utakmici, ali je odlično reagovao na Brežančićev dupli pas posle čega je Partizan dao prvi gol.

Suma je sticajem okolnosti, kao i Asano, morao na teren u drugom poluvremenu i on je doneo izjednačenje. Dobro se kretao, bio je pribran kad treba i krunisao je lepu višepoteznu akciju svojih saigrača. S obzirom na to da on ima kreativnu ulogu za tim je odlično što je i u Kruševcu dolio sebi samopouzdanje. Asano se trudio, ali nije imao svojih pet minuta kao na prošloj utakmici s Jeni Malatijom. Ipak, njegova brzina i dobro vladanje loptom bi moglo da dođe do izražaja kad Turci probaju da okrenu vodu na svoju vodenicu.

Ivanović ostaje nedorečen i mogao bi da bude hrabriji, prodorniji. Filip Stevanović posle aplauza protiv Konahs Kija i Mačve po svemu sudeći očekuje od sebe više, nego što je za njegove godine. Protiv Malatije se u Beogradu malo i unervozio, pa je bilo dobro što ga je trener izvukao iz igre. U Turskoj, možda, ne bi trebalo da ulazi u boj od prvog minuta.

Sadik je, verovatno, jedan od onih koje je Milošević u Kruševcu štedeo za ovaj revanš. Zbog toga može da se očekuje da će on u Malatiji da bude u napadu, jer je i brz i visok što bi moglo da bude od izuzetne važnosti.

Igrači Jeni Malatije, kako prenose turski mediji, ne samo da se nadaju da će da prođu dalje, nego su u to i uvereni. Da li je to stvarno tako ili sami sebe hrabre pokazaće se na utakmici.

Partizan ne treba i nema razloga da srlja u revanšu, ali ni da bude bojažljiv. Čak i ako ne krene onako kako želi ima vremena da se stvari poprave. Podsećanja radi, Gzira je posle poraza na Malti od Hajduka 2:0 i 1:0 za domaćina na poluvremenu u Splitu u drugih 45 minuta dala čak tri gola i prošla dalje.

U Beogradu je Jeni Malatija imala svoje trenutke. Logično je da će ih i Partizan imati u Turskoj i treba da bude spreman da ih što bolje iskoristi.