KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO U FUDBALU

Srbija izgubila od Portugalije u Beogradu

subota, 07.09.2019. u 22:46
(Фото Бета-АП/Дарко Војиновић)

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je od Portugalije sa 4:2, u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Golove za Srbiju u Beogradu su dali Nikola Milenković u 68. i Aleksandar Mitrović u 85. minutu.

Strelci za Portugaliju bili su Vilijam Karvaljo u 42, Gonsalo Gedes u 58, Kristijano Ronaldo u 80. i Bernardo Silva u 86. minutu. Srbija nije imala izrazite šanse pred 40 hiljada ljud na stadionu „Rajko Mitić”.

Portugalija je povela posle loše intervencije golmana Marka Dmitrovića, a drugi gol je dao nakon odličnog poteza Gedesa, koji je prevario Nikolu Maksimovića.

Srpski tim je uspeo da smanji golom Milenkovića posle centaršuta Dušana Tadića iz kornera, ali je Ronaldo 10 minuta pre kraja ponovo doneo Portugaliji dva gola prednosti.

Mitrović je pet minuta kasnije smanjio na 3:2 odličnim udarcem iz kaznenog prostora, a konačan rezultat postavio je Silva posle kontranapada.

Reprezentacija Srbije će narednu kvalifikacionu utakmicu igrati u utorak protiv Luksemburga u gostima, prenosi Beta.