Poslednja izmena 18:35

Voždovac pobedio Partizan golom Devića u 96. minutu

nedelja, 06.10.2019. u 20:24
(Фото М. Рашић)

Fudbaleri Voždovca pobedili su na gostujućem terenu Partizan sa 2:1, u utakmici 11. kola Super lige Srbije i naneli crno-belima prvi poraz u prvenstvu.

Voždovac je poveo golom Nemanje Nikolića iz penala u 28. minutu, a izjednačio je Strahinja Pavlović u prvom minutu nadoknade vremena. Pobedonosni gol postigao je Marko Dević u šestom minutu nadoknade vremena.

Partizan je na početku imao inicijativu, a dobru priliku imao je u 17. minutu kada je pokušao Zoran Tošić, ali je golman gostiju odbranio. Pet minuta kasnije Tošić je centrirao do Strahinje Pavlovića, koji je zahvatio loptu glavom, a golman Voždovca je odbranio.

U 27. minutu dosuđen je penal za Voždovac. Igrač Partizana Slobodan Urošević je pogrešio i izgubio loptu, a posle navodnog duela golmana Vladimira Stojkovića i Aleksandra Stanisavljevića u šesnaestercu, sudija Momčilo Marković dosudio je penal, koji je iskoristio Nikolić, prenosi Beta.

Navijači Partizana su posle toga upalili baklje, ali i skandirali protiv predsednika Fudbalskog saveza Srbije Slaviše Kokeze, zbog čega je utakmica prekinuta. Posle nekoliko minuta utakmica je nastavljena, ali je ponovo prekinuta u 37. minutu posle novih povika sa tribina i vređanja čelnika Saveza, sudijske komisije, ali i predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

Posle petominutnog prekida utakmica je nastavljena, Partizan je pritiskao protivnika, pokušavali su Aleksandar Šćekić i Bibras Natho, ali nisu uspeli da postignu gol. Voždovac je moga da udvostruči prednost, ali je u sedmom minutu nadoknade vremena Alen Mašović iz dobre situacije šutirao pored stative.

Drugo poluvreme počelo je šansom Lazara Markovića, ali je golman Marko Ilić dobro odbranio. Golman Voždovca je i posle toga imao posla, odbranio je šuteve Takume Asana i Pavlovića.

Voždovac je u 64. minutu bio u dobroj šansi, Mašović je šutirao, ali je Pavlović u poslednjem trenutku intervenisao i spasio svoj gol.

Marković je u 82. minutu bio u dobroj šansi, posle dodavanja Asana, ali je šutirao pored gola. Pet minuta kasnije posle kontranapada Voždovac je mogao da udvostruči prednost, a Stojković je odbranio šut Damjana Daničića.

Posle toga pokušao je i Natho, ali je golman odbio loptu. Partizan je izjednačio u prvom minutu nadoknade vremena golom Pavlovića, koji je posle odličnog centaršuta Natha, glavom poslao loptu u mrežu.

Pobedonosni gol postigao je Dević u šestom minutu nadoknade vremena, posle greške igrača Partizana Zlatana Šehovića.

Partizan je sada peti na tabeli sa 23 boda, a Voždovac zauzima sedmo mesto sa 17 bodova.

U Super ligi Srbije sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacija u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine.