Niš – Prvim četvrtfinalnim utakmicama danas u niškoj Sportskoj dvorani Čair počinje finalni turnir Kupa Radivoja Koraća. Od 17 časova večeras igraće Crvena zvezda i Radnički (Beograd), a potom će od 19.30 časova odmeriti snage Mega Bemaks i užička Sloboda. Sutra u istim terminima, od 17 i 19.30 sati, igraju FMP i beogradski Dinamik, odnosno Partizan i Borac iz Čačka.
Oba polufinalna susreta biće odigrana u subotu 15. februara – u prvom meču od 17 časova igraće pobednici prvih četvrtfinalnih susreta koji se igraju danas, a u drugom, od 21 sat sastaće se pobednici susreta četvrtfinala koji se igraju sutra.
Finale Kupa Radivoja Koraća je u nedelju od 21 sat.
Grad Niš je 16. put, a šesti put uzastopno, domaćin finalnog turnira u kojem se najbolji košarkaški klubovi Srbije bore za Trofej „Žućkova levica”. Interesovanje u Nišu i celoj južnoj i jugoistočnoj Srbiji za ovaj pravi festival srpske košarke je izuzetno veliko i ulaznice za turnir su takoreći već rasprodate. Prema rečima organizatora ostalo je samo po nekoliko stotina kompleta karata koje će se prodavati na dan odigravanja utakmica.
Prema mišljenjima stručnjaka i dobrih poznavalaca košarkaških prilika u našoj zemlji i ove godine favoriti za osvajanje pehara su „večiti rivali” Partizan i Crvena zvezda, ali, bez šansi nisu ni FMP, koji je pre nekoliko dana iznenada pojačan prelaskom iz redova „crveno-belih” Čovića i Kuzmića, kao i Mega Bemaks. Prema poslednjim saznanjima Zvezda će u Nišu nastupiti bez Perperoglua, a Partizan, koji brani trofej osvojen prošle godine, bez povređenog Gordića. To sigurno neće umanjiti ambicije dva najbolja košarkaška kolektiva u Srbiji. Svakako, ni interesovanje ljubitelja trofejnog sporta u niškom kraju, koji su svih prethodnih godina dvoranu Čair ispunjavali do poslednjeg mesta i pratili košarkaški spektakl, koji definitivno postaje tradicija Niša.