sreda, 08.04.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
Poslednja izmena 21:46

Srpskim atletičarima šest medalja na Balkanskom šampionatu

subota, 15.02.2020. u 21:05

ISTANBUL - Atletičari Srbije osvojili su šest medalja na 25. Balkanskom dvoranskom šampionatu u Istanbulu - po jedno zlato i srebro i četiri bronze.

Titulu prvaka Balkana odbranio je Elzan Bibić, koji je uprkos zdravstvenim problemima osvojio zlato u trci na 1.500 metara rezultatom 3:50,21.

Asmir Kolšinac osvojio je srebrnu medalju u bacanju kugle sa daljinom od 20,38 metara, dok je Armin Sinančević bio treći sa 19,72.

Strahinja Jovančević je skokom od 7,79 metara zauzeo treće mesto, dok je Lazar Anić bio četvrti skokom od 7,65 metara.

Milana Tirnanić je trku na 60 m istrčala za 7,40 sekundi, što je bilo dovoljno za bronzanu medalju.

Milica Gardašević skočila je u dalj 6,38 metara i osvojila četvrtu bronzu za Srbiju, prenosi Tanjug.