Zvezda u Inđiji

Susret 23. kola od 14 časova
Autor: G. K.sreda, 26.02.2020. u 11:59
За њега не постоје „стартери”: Дејан Станковић (Фото М. Спасојевић)

Skoro pola godine posle jednog od onih susreta ovosezonske fudbalske Superlige na koje se osvrće sa gorčinom, danas (14 č) se opet sastaju Inđija i Crvena zvezda. Prošli put, šampion je bio nadomak poraza na svom terenu, pa iz nepostojećeg jedanaesterca u 88. minutu izjednačio na 1:1 i u sudijskoj nadoknadi iz penala došao i do tri boda.

Možda su „crveno-beli“ i ovoga puta više posvećeni potonjim obavezama (onda ih čekalo prvo kolo Lige šampiona pa Partizan, koji je rival i ove nedelje), ali ako je za njih praznik „večiti“ derbi, za današnje domaćine je to dolazak Zvezde u Inđiju posle jedne decenije. Lider je sa četiri puta više osvojenih bodova, ali trener Aleksandar Janjić je raspoložen pred meč:

„Siguran sam da će tribine biti pune i fudbaleri bi trebalo da uživaju u svakom momentu. Pretpostavljam da su motivisani i trebalo bi da pruže sve od sebe, pa ćemo videti krajnji rezultat. Zvezda je favorit, ali u fudbalu oni ne pobeđuju uvek. U dobroj je formi, a mi se i pripremamo za ono što dolazi u nastavku prvenstva“.

Inđija je jača za Nebojšu Bastajića koji je izdržao suspenziju zbog kartona i očekuje se da Srđan Dimitrov bude spreman barem za deo susreta, dok u Crvenoj zvezdi najavljuju šansu i za neke koji nisu igrali u dva uvodna kola prolećne polusezone.

„Biće nešto drugačiji sastav, kod mene ne postoje starteri. Oni koji nisu igrali zaslužuju ’minutažu’ i verujem da će je iskoristiti. Uvek igraju najspremniji, koji mogu da odgovore na zahteve utakmice, ne biram sastav prema protivnicima“, rekao je trener Dejan Stanković.

Za susret 23. kola naveo je da je bitno da se donesu tri boda.

„Inđija je korektna ekipa koja ima svoje ciljeve, borbena, ali to nas ne zanima. Idemo da odigramo dobru utakmicu, pobedimo i polako i na miru spremamo derbi“.

Pre deset godina, na sezonu ranije renoviranom Gradskom stadionu u Inđiji, Zvezda je pobedila sa 1:0, golom u sedmom minutu. Za drugo gostovanje „crveno-belih“ u zvaničnim mečevima, cena ulaznice je 500 dinara.