nedelja, 06.12.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
nedelja, 16.08.2020. u 23:13

Sevilja u finalu Lige Evrope

(Фото ЕПА/Ina Fassbender/POOL)

Fudbaleri Sevilje plasirali su se večeras u finale Lige Evrope, pošto su u polufinalu u Kelnu posle preokreta pobedili Mančester junajted sa 2:1.

Mančester junajted je poveo u devetom minutu golom Bruna Fernandeša iz penala. Penal je dosuđen posle upotrebe VAR tehnologije zbog starta Dijega Karlosa na Markusu Rašfordu.

Sevilja je izjednačila u 26. minutu golom Susa, posle dobrog dodavanja Serhija Regiliona.

U drugom poluvremenu engleski tim je imao nekoliko dobrih prilika preko Mejsona Grinvuda i Entonija Marsijala, ali oni nisu uspeli da savladaju golmana španske ekipe, javlja Beta.

Pobedonosni gol postignut je u 78. minutu kada je strelac bio Luk de Jong, posle centaršuta Hesusa Navasa, ali i loše intervencije odbrambenih igrača Junajteda.

Sevilja je do sada pet puta igrala u finalu Lige Evrope i osvojila pet trofeja – 2006, 2007, 2014, 2015. i 2016. godine.

U drugom polufinalu igraju Inter i Šahtjor, u ponedeljak od 21 sat.

Finale je na programu u petak, 21. avgusta od 21 sat.