četvrtak, 22.10.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
petak, 18.09.2020. u 00:09

TSC ispao nakon nestvarne utakmice u Senti

(Фото М. Рашић)

Nestvarna i neponovljiva utakmica odigrana je u Senti, a akteri su bili TSC i Steaua.

Viđeno je čak 12 golova, pregršt preokreta, dva crvena kartona i na kraju penal serija, prenosi RTS.

Rumunski klub doputovao je u Srbiju sa samo 14 igrača, pošto je koronavirusom bilo zaraženo nekoliko prvotimaca.

Odlično je počelo po srpsku ekipu, koja je u uvodnih 15 minuta stekla dva gola prednosti.

Milićević je pogodio u 11, a Duronjić u 14. minutu. Očekivao se odgovor gostiju, ali se nije moglo naslutiti da će utakmica steći obrt kakav jeste.

Odlični Koman smanjio je na 2:1 u 25. minutu, da bi do kraja prvog poluvremena Ponjević zaradio crveni karton u 44. minutu, te je TSC ostao sa desetoricom na terenu.

Usledilo je jedno od "najluđih" poluvremena u istoriji fudbala.

Man je izjednačio na 2:2 u 50. minutu, da bi samo minut kasnije TSC ponovo stekao prednost, golom Antonića.

Usledio je novi gol i izjednačenje a ponovo je strelac bio Man, ovoga puta u 63. minutu.

Susret se bližio kraju, igrao se treći minut nadoknade i očekivalo se da susret ode u produžetke rezultatom 3:3.

Usledio je šok za domaću ekipu, pošto je iz jedne relativno bezazlene situacije, Balaž postigao autogol.

Nakon velikog slavlja ekipe gostiju, koji su na klupi imali samo dva igrača i jednog golmana, hladan tuš "polio" je i Rumune.

Kapiten Tomanović je nakon prekida uspeo da smiri loptu i potom je volej udarcem pošalje u mrežu rivala za 4:4.

Tim rezultatom završeno je regularnih 90 minuta i meč je otišao u produžetke.

Od 103. minuta meča, TSC je ostao bez još jednog fudbalera, pošto je Silađi zaradio crveni karton, zbog veoma neopreznog starta.

Samo dva minuta nakon toga, Steaua dolazi do gola za 5:4, het-trikom Mana. Ponovo je generalni utisak bio da je to bio prelomni momenat, jer je rumunska ekipa imala prednost i dva igrača više.

Već u narednom napadu viđeno je novo iznenađenje i gol srpske ekipe, a strelac je bio Tumbasević.

Početkom drugog produžetka, olako je prošao Panciri po levoj strani i uposlio Petrea, za novi, šesti gol Steaue.

TSC je ponovo odbio da se preda i do kraja meča, nakon kontre, stigao do izjednačenja, kada je u 117. minutu, Tomanović postigao gol.

Usledila je penal serija, u kojoj su se bolje pokazali Rumuni, te prošli dalje.