četvrtak, 22.10.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
četvrtak, 24.09.2020. u 21:45

Partizan pao posle produžetaka u Belgiji, ništa od Evrope

(Фото Твитер/@PartizanBC )

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u plej-of kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su u gostima posle produžetaka izgubili od ekipe Šarlroa sa 1:2.

Domaći tim je poveo u desetom minutu golom Dorijana Desoleja, izjednačio je Sejduba Suma u 53, a pobedu Šarlroi doneo je Kaveh Rezai u 107. minutu.

Šarlroa će se za plasman u Ligu Evropa boriti sa ekipom Leh iz Poznanja, koja je na pobedila Apolon sa ubedljivih 5:0.

Belgijski tim je poveo posle prve šanse na meču, u desetom minutu. Nakon kornera, jedan fudbaler Šarlroa je šutirao, Vladimir Stojković je odbranio, ali je Desole natrčao na odbijenu loptu i poslao je iza leđa golmana Partizana.

Šarlroa je diktirao tempo na početku utakmice, „crno-beli” su se pritiska oslobodili u finišu poluvremena, ali prilika za gol nije bilo.

Partizan je zaigrao mnogo bolje, agresivnije i brže u nastavku i stigao je do izjednačenja pogotkom Sume 53. minutu. Takuma Asano je sjajno ubacio loptu na peterac s desne strane, a Suma je samo podmetnuo nogu i poslao je u mrežu.

Suma je bio u glavnoj ulozi i u nastavku meča, imao je još dve dobre prilike, ali ih nije iskoristio pa je meč otišao u produžetke.

Na samom početku drugog produžetka, u 107. minutu, belgijski tim je ponovo stigao do vođstva, prenosi Beta.

Bojan Ostojić je na ivici kaznenog prostora igrao rukom zbog čega je zaradio žuti karton, a odgovornost da izvede slobodan udarac iskosa sa leve strane preuzeo je Rezai. Iranski fudbaler je sjajno izveo slobodan udarac i loptu od stative poslao u gol.

„Crno-beli” su do kraja meča krenuli na sve ili ništa, pokušavali su da stignu do izjednačenja, ali se rezultat nije promenio, pa su se oprostili od Evrope.