sreda, 02.12.2020. ✝ Verski kalendar € Kursna lista
nedelja, 18.10.2020. u 19:07

Remi Partizana i Zvezde u Humskoj

(Фото Бета)

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su večeras nerešeno 1:1, u utakmici 11. kola Super lige Srbije.

U 163. „večitom” derbiju na stadionu u Humskoj, Partizan je poveo u petom minutu golom Filipa Stevanovića, a Zvezda je do boda došla golom iz penala koji je u 74. postigao Aleksandar Katai.

Igralo se borbeno od prvog minuta, a samo posle pet minuta igre Partizan je poveo. Veliku grešku napravio je Strahinja Eraković, loptu je presekao Sejduba Suma, dodao je do Takume Asana, a on do Stevanovića koji je lepo namestio i savladao Milana Borjana.

Zvezda je nakon tog pogotka Partizana preuzela inicijativu, ali nijednom nije uputila udarac ka golu Vladimira Stojkovića.

Crno-beli su opasniji bili u finišu poluvremena, a najbolju je propustio Lazar Marković u 41. minutu. Dobio je sjajnu loptu, izašao je sam ispred Borjana, ali je katastrofalno šutirao, prenosi Beta.

Nekoliko minuta kasnije, šut je oprobao i Asano, ali je lopta otišla malo pored stative.

Zvezda je zapretila preko Dijega Falčinelija u nadoknadi vremena, a najbolju šansu imao je Marko Gobeljić na početku drugog poluvremena, u 52. minutu, kada je pogodio stativu.

Posle te prilike nije bilo udaraca ka golu sve do 74. minutu kada je Zvezda izjednačila golom Kataija iz penala. Prethodno je Miloš Jojić povukao Sanoga u kaznenom prostoru, a sudija Novak Simović procenio je da je to bio start za najstrožu kaznu. To je bio prvi gol crveno-belih posle 430 minuta u „večitim” derbijima.

Izabranici Aleksandra Stanojevića su do kraja meča pretili, Smiljanić je pokušao „makazicama”, a sjajnu priliku priliku propustio je Asano u 88. minutu, kada je šutirao pored stative.

U trećem minutu drugi žuti karton dobio je fudbaler Zvezde Seku Sanogo, a prvi žuti karton dobio je u prvom poluvremenu, nakon što je zakačio po licu Sejdubu Sumu, koji je u 16. minutu morao da izađe sa terena zbog povrede oka.

Zvezda je prekinula niz od 10 pobeda u prvenstvu i posle prvog remija ima 31 bod na prvom mestu na tabeli. Partizan je drugi na tabeli sa 23 boda.

Stanković: Nisam zadovoljan bodom, mogli smo više

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković izjavio je da nije zadovoljan osvajanjem boda u 163. večitom derbiju.

„Nismo zadovoljni bodom, jer mislimo da smo mogli više. Dosta je bilo pasova u nazad, bilo je nepotrebne nesigurnosti. Bilo je dobro u prvih 20-25 minuta, posle u drugom poluvremenu 20 minuta. Sve ostalo je derbi. Žustar, jak, neizvestan”, rekao je Stanković na konferenciji za medije posle meča, javlja Tanjug.

Partizan je poveo golom Filipa Stevanovića posle greške Strahinje Erakovića, a Stanković je upitan kako mu je delovao posle toga.

„Delovao mi je OK. Greške su sastavni deo fudbala, a on je mlad i na grešakamm se uči. Ovo može da mu bude škola. Ne menjam mišljenje, momak ima kvalitet da igra derbi”, zaključio je Stanković.

Stanojević: Teško je kada vodite veći deo meča i ne pobedite

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević izjavio je večeras je da nije zadovoljan rezultatom u večitom derbiju sa Crvenom zvezdom, koji je završen nerešeno 1:1.

„Teško je kada vodite veći deo utakmice i ne pobedite. Nismo zadovoljni. Momci su pored svih problema bili opasni. Zvezda je kontrolisala igru, ali su bili bezopasni. Nisam zadovoljan rezultatom”, rekao je Stanojević na konferenciji za medije posle meča.

Partizan je u ranoj fazi ostao bez Sejdube Sume, koji je zbog povrede oka napustio teren, a Stanojević je upitan koliko je njegov izostanak poremetio koncept igre.

„Hteo je da nastavi, insistirao je, ali mu doktor nije dao. Svaka mu čast. Naravno da nas je poremtilo, on je ozbiljno ugrožavao Zvezdu, stvarao im je probleme”, zaključio je Stanojević, javlja Tanjug.

Strelac gola Filip Stevanović smatra da rival nije zaslužio bod.

„Oni nisu zaslužili bod, bili smo bolji. Imali smo više šansi, nismo ih iskoristili. Pokazali smo da smo bolji tim i zašto nas nisu dobili u prethodnim derbijima”, rekao je Stevanović.

Povratnik među crno-bele Svetozar Marković smatra da je Partizan zaslužio tri boda.

„Vodili smo veći deo utakmice i zaslužili smo više od boda. Imali smo tri šanse u prvom poluvremenu koje nismo iskoristi. To nas je poremetilo, a da smo dali golove, utakmicu bismo rešili u prvom poluvremenu”, naveo je Marković.