U celosti očuvan, restaurisan nameštaj koji je pripadao vršačkoj apoteci „Kod ugarskog kralja Svetog Stefana” predstavljen je na istoimenoj izložbi u Mađarskom kulturnom centru „Kolegijum Hungarikum” u Gračaničkoj ulici. Apoteka u Vršcu otvorena je 1885. godine i deo je kulturne baštine kojom se ukazuje na razvoj apotekarstva.
Nameštaj apoteke izrađen je iste godine kada je apoteka otvorena i izuzetan je primerak alt dojč stila, veoma precizne izvedbe, sa duborezima koje je izradila vrhunska umetnička radionica. Sadrži sve karakteristike jonskog stila iz arhitekture stare Grčke koji je, delimično stilizovan, bio omiljen krajem 19. veka u arhitekturi i uređenju enterijera. Izrađen od masiva drveta hrasta sa potkonstrukcijom od jelovog drveta, sastoji se od četiri vitrine dužine 13,5 metara i sa više od 350 fioka.
Na fiokama se nalaze porcelanske pločice sa latinskim nazivima materijala i hemikalija korišćenim za izradu lekova i preparata, složeni po grupama. Iza dela vitrine u kojoj se čuva „narkotika” nalaze se tajna vrata koja su verovatno bila poznata i dostupna samo apotekaru, a ne i njegovim pomoćnicima. U ovoj fazi restauracije pronađeni su otisak pečata i potpis majstora na jednom od stubova u duborezu sa datumom 1. 7. 1885.
Posetiocima su se obratili Slađana Šobajić, dekanka Farmaceutskog fakulteta, Jelena Manojlović, autorka izložbe i kustoskinja Muzeja za istoriju farmacije, i Ljubomir Lupulov, restaurator nameštaja vršačke apoteke, a Klara Sentđerđi, direktorka „Kolegijum Hungarikuma”, otvorila je izložbu.
Postavka je plod saradnje ambasade Mađarske i Farmaceutskog fakulteta i predstavlja drugu fazu međunarodnog projekta.