sreda, 24.02.2021. ✝ Vеrski kalеndar € Kursna lista
nedelja, 06.12.2020. u 08:01 Dragan Todorović

Tinejdžer spasao ,,crno-bele”

Gosti sa Banovog brda dobro su se držali, imali i dve stopostotne prilike, ali je na kraju domaćin golom Nikole Štulića u 85. minutu stigao do pobede: Partizan – Čukarički 1:0 (0:0)
(Фото Марко Спасојевић)

U nastojanju da što pre pronađe željeni model igre, koji će u nastavku njegovom timu doneti boljitak, trener Partizana Stanojević se već u ranoj fazi drugog poluvremena odlučio na očekivanu izmenu.

Umesto jednog mladog igrača ušao je drugi, koji  svakako zaslužuje bolji treetman, nego što ga sada ima. Tim potezom Stanojević je uspeo da reši utakmicu. Umesto indisponiranog Stevanovića, koji očigledno još ,,uvek leti” nakon poptpisivanja ugovora sa velikim Mančester sitijem, ušao je napadač o kome će se tek pričati. Svojim prvim golom u dresu Partizana, devetnaestogodišnji Nikola Štulić je u samoj završnici utakmice sa Čukaričkim uspeo da reši pitanje pobednika i tako donese veliku radost ekipi i treneru Stanojeviću.

Odmah na početku utakmice, praktično nije prošlo ni petnaestak sekundi, Čukarički je preko Danila Pantića, nekada velike nade Partizana, čiji se fudbalski trag poslednjih sezona, od potpisivanja ugovora sa velikim Čelsijem potpuno izgubio, imao  veliku šansu da goste dovede u vođstvo. Srećom, odbrana Partizana je uspela da na vreme otkloni  opasnost pred svojim golom. Isti fudbaler je koji minut kasnije na drugoj strani mogao da matira svog golmana Petrovića, posle nepreciznog vraćanja lopte. Srećom, čuvar mreže gostiju nekako je uspeo da stigne loptu i otkloni veliku opasnost pred svijim golom.

U tim momentima igra Partizana bila je potpuno nepovezana. Dosta se grešilo u dodavanjima, gde su prednjačili Zdjelar i Natho, ali, neshvatljive fudbalske greške, kasnije su ponavljali i Jojić i Obradović. Potom, pošto su izvršili još jači pritisak ka golu rivala ,,crno – beli,, su na isteku četvrt časa igre imali stopostotnu šansu. Opet je po ko zna koji put u prilici bio Banjaku. Ovog puta lopta mu je došla praktično u peterac, igrač Partizana je bio sam, ispred sebe je jedino imao Petrovića, usledio je šut u padu ali je golman Čukaričkog uz dosta napora uspeo da odbrani  udarac.

Gosti su se uglavnom opredelili na brze kontranapade, gledajući da sačuvaju svoju mrežu, pa je u 37. minutu idealnu priliku imao Kamenović. Doduše, igrač gostiju našao se iskosa sa leve strane, uspeo je da šutira ali je lopta pogodila samo spoljni deo mreže.

Na početku drugog poluvremena ponovo su gosti imali sjajnu priliku. Igrao se 49. minut  kada je mladi štoper Partizana  Svetozar Marković napravio neshvatljivu grešku. Najpre ga je lopta preskočila, stigla do Birmančevića koji je išao sam ga golu Stojkovića. Nekadašnji učenik ,,crno – belih”, uspeo je potom da šutira, ali je čuvar mreže Partizana izašao kao pobednik.

Videvši u kom pravcu će utakmica dalje ići, posebno ako na terenu i dalje ostavi najlabije aktere, trener Stanojević se odlučio na logičan potez.Umesto Natha i Stevanovića uveo je nove snage Sumu i mladog Štulića. Upravo je mladi napadač  u 67. minutu mogao da postigne svoj prvenac u ,,crno-belom” dresu, ali posle odličnog dodavanja Jojića slabo je šutirao. Tek toliko da Petrović može da odahne.

Čukarički je u drugom delu bio dosta konkretniji, pa je trener Đorđević, šansu dao novim igračima, želeći tako da njegova ekipa u finiš utakmice uđe još odmornija, svežija, spremajući se za poslednji udarac domaćina, koji je činio sve ne bi li došao do vođstva.

I onda, kada se činilo da će gosti odneti bod usledila je lepa akcija Partizana. Indisponirani Jojić je odigrao dupli pas sa Sumom, koji je potom u šesnaestrcu ,,brđana”  uspeo da napravi tri - četiri nova koraka, da zatim zavrne loptu ka petercu gde je u punom naletu bio mladi Nikola Štulić. Usledio je šut iz prve, onako kako to rade rođeni napadači, pa je golman Petrović bio nemoćan: Partizan – Čukarički 1:0!

Stadion: Partizan.- Sudija: Lazar Lukić (Resnik, Beograd).- Strelac: Nikola Štulić 85. minut .-  Žuti kartoni: Zdjelar, Marković (Partizan),  Endiaje, Mijailović, Kajević, Eze (Čukarički)

Partizan: Stojković 7, Miljković 5,5 (od 46. Lutovac 6), S. Marković 6, Banjak 6, Obradović 6 (od 82. Urošević-), Šćekić 6, Zdjelar 6, F. Stevanović 5,5 (od 57. Štulić 7), Natho 5,5 (od 57. Suma 7), Jojić 6, Asano 6.

Čukarički: Petrović 6, Ćirković 6, Šapić 6, Ostojić 6, Kamenović 6, Kovač 6 (od 82. Puškarić -), Mijailović 6, Pantić 6 (od 62. Savić-), Kajević 6 (od 76. Vidosavljević -), Birmančević 6,5, Endijae 6 (od 46. Eze 6).