sreda, 24.02.2021. ✝ Vеrski kalеndar € Kursna lista
subota, 12.12.2020. u 19:16

Asano i Marković za pobedu Partizana protiv Voždovca

(Фото Н. Неговановић)

Fudbaleri Partizana pobedili su danas u gostima ekipu Voždovca sa 2:0, u utakmici 18. kola Super lige Srbije.

Strelci za crno-bele na ovom meču bili su Takuma Asano u 50. i Lazar Marković u 79. minutu.

Partizan je upisao šestu uzastopnu pobedu u šampionatu, 13. ukupno, i drugi je na tabeli sa 41 bodom, dok je Voždovac sada osmi sa 27 osvojenih bodova.

Voždovac je u prvom poluvremenu imao dve prilike, prvo preko Miloša Pantovića čiji je udarac završio tik pored stative, a potom i u finišu tog dela igre kada je Luka Cvetićanin pobegao odbrani Partizana, ali je njegov udarac zaustavio Aleksandar Popović.

U finišu prvog poluvremena šansu je imao i Partizan kada je pokušao Filip Holender, posle akcije Banjaka i Asana, ali je pogodio samo spoljni deo mreže, prenosi Beta.

Crno-beli su poveli na početku drugog poluvremena, u 50. minutu, a strelac je bio Asano. Japanac je dobio sjajnu loptu u prostor, pobegao je odbrani Voždovca, sam izašao ispred golmana domaćih Miloja Prekovića i lako ga savladao.

Pitanje pobednika na ovom meču rešeno je u 79. minutu. Bibras Natho je lepo proigrao Markovića na ivici kaznenog prostora, „povukao” i preciznim udarcem pogodio za 2:0.

Partizan će u narednom kolu dočekati Mladost, dok će Voždovac gostovati Javoru.