Србији из дијаспоре за девет месеци 2,12 милијарди евра
Српска дијаспора послала је од јануара до септембра ове године више од две милијарде евра својим рођацима у Србији, а највише новца стиже из Немачке, Швајцарске, Француске, Аустрије, речено је Танјугу у Народној банци Србије.
Према подацима централне банке, за девет месеци ове године, у Србију се по основу дознака слило 2,12 милијарди евра. Поређења ради, од толико новца могуће је изградити 10 мостова попут моста Земун–Борча.
Судећи према подацима НБС, за првих шест месеци 2015, највише новца по основу дознака стигло је из Немачке (325,48 милиона евра), затим из Швајцарске (206,66 милиона), док је из „трећепласиране” Француске стигло 160,71 милион евра.
Четврта на листи земаља из које је у првих шест месеци по основу дознака стигло највише новца је Аустрија са 127,26 милиона, а пета је Хрватска са 105,25 милиона.
У целој прошлој години, дијаспора је у Србију послала 2,6 милијарди евра. Подаци НБС показали су да је у 2014. највише дознака стигло из Немачке (629,21 милион евра), па из Швајцарске (380,28 милиона), док је на трећем месту Аустрија са дознакама од 234,41 милион евра.
На четвртом месту у 2014. по приливу по основу дознака нашла се Француска са 224,96 милиона евра, а на петом Хрватска са 201,21 милион евра.
Танјуг
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.