Николић са студентима и деканом Правног факултета из Новог Сада
Председник Републике Србије Томислав Николић примио је данас декана и студенте Правног факултета Универзитета у Новом Саду који су победили на такмичењу у Хагу.
Новосадски студенти су у симулацији суђења пред Међународним кривичним судом у Хагу победили у категорији говорног наступа у улози заступника Владе.
Председник Николић честитао је изванредан успех студентима и професорима и нагласио да је Србија поносна на постигнућа младих људи, који вредним и преданим радом постижу резултате, саопштила је председникова прес служба, преноси Танјуг.
„Ви сте будућност наше земље, желим вам да и даље постижете успехе. У пракси ћете се сусретати са различитим околностима и веома је важно да, без обзира на то колико нека ситуација изгледа лоше или неповољно, никада не одустанете од својих принципа”, подвукао је председник Србије.
Декан Правног факултета у Новом Саду Љубомир Стајић је захвалио Николићу на пријему и истакао да је по први пут од како студенти учествују на такмичењу, председник Републике примио делегацију професора и студената који су победили на такмичењу у Хагу.
Он је председнику уручио плакету факултета у знак захвалности на подршци.
Декан Стајић је нагласио да је постигнут огроман успех наших студената, који су на најбољи начин презентовали Правни факултет.
На такмичењу, нагласио је, учествује 60 универзитета из целог света и постигнут је такав резултат. Посебно имајући у виду да им енглески језик, на коме су излагали, није матерњи, као што је то случај са студентима универзитета из Америке, Аустралије, Енглеске и Новог Зеланда.
Иначе, на симулацији суђења пред Међународним кривичним судом у Хагу, Владу је заступао Стефан Радојчић, у улози тужиоца била је Јелена Радмановић, а жртве је представљала Јелена Вуковић. Централна питања случаја тицала су се парадржавних ентитета, суверенитета државе, регрутовања деце у циљу вршења пиратерије, ратних злочина путем повреде права на здраву животну средину, као и непристрасности, односно изузећа судије.
Сложена проблематика случаја захтевала је сагледавање могућих праваца аргументације из правног, историјског, социолошког, виктимолошког и дипломатског аспекта. Истраживачи су биле Јелена Ристић и Јована Петровић, а помагачи Милена Рашковић, Јелена Јовановић и Марко Линта. Ментори тима били су проф. др Бранислав Ристивојевић, проф. др Сања Ђајић, доц. др Бојан Тубић и тренер тима асистент Стефан Самарџић.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.