Четвртак, 09.12.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа

Партизан победио Радник

(Фото Н. Неговановић)

Фудбалери Партизана победили су данас у Сурдулици домаћи Радник са 2:0, у утакмици 13. кола Супер лиге Србије и смањили заостатак за Црвеном звездом на четири бода. Шампион Србије повео је у 18. минуту голом Сејдубе Суме из једанаестерца, а коначан резултат поставио је Зоран Тошић у 90. минуту, такође из једанаестерца. Партизан је остварио осму победу у првенству и има 27 бодова, а Радник је девети на табели са 15 бодова.

Домаћи су први запретили, у петом минуту преко Милана Пуровића, али је он у два наврата био непрецизан. Пуровић је недуго после тога замењен због повреде. Партизан је после тога преузео иницијативу, а у 17. минуту досуђен је једанаестерац за црно-беле, пошто је Александар Танасин повукао са леђа Леандре Тавамбу.

Гол је постигао Сума у 18. минуту. То је његов други гол за црно-беле. Партизан је у 24. минуту могао да удвостручи предност, али је голман Радника Огњен Чанчаревић одбранио шут Немање Милетића. После тога није било прилика, све до 40. минута када је са око 18 метара покушао Кјереме Френсис, а лопта је отишла преко гола. Четири минута касније он је направио прекршај за жути картон, протестовао је тренер Радника Симо Крунић због чега је искључен.

У 46. минуту поништен је гол Радника због прекршаја над голманом Партизана Владимиром Стојковићем. После корнера са десне стране Стојковић је скочио и испустио лопту, али је после тога пао на траву и успео да дође до ње. У тим тренуцима фудбалер Радника Филип Ивановић је шутирао, закачио је Стојковића и послао лопту у мрежу, а судија Лазар Лукић је поништио гол, због чега су протестовали домаћи играчи.

У 56. минуту погрешио је голман домаћих, није добро испуцао лопту, до ње је дошао Сума и погодио стативу. Радник је 10 минута касније био у шанси после додавања Френсиса до Николе Радовића, који није успео на време да стигне. Црно-бели су после тога држали лопту, а победу су потврдили у 90. минуту голом Тошића из пенала. Пенал је досуђен пошто је Братислав Пејчић у казненом простору оборио Огњена Ожеговића, који је минут пре тога ушао у игру.

Партизан ће у четвртак у Елбасану играти против Скендербега у трећем колу Лиге Европа, док ће у 14. колу Супер лиге дочекати Бачку. У другој данашњој утакмици 13. кола Бачка је на свом терену победила Борац са 1:0. (Бета)

Ђукић: Најважније је да смо победили

Тренер фудбалера Партизана Мирослав Ђукић рекао је да је данашња првенствена утакмица против Радника била борбена, иако не и лепа за гледање, али да је најважније да је његова екипа победила.

„Утакмица је била борбена, не нешто лепа за гледање. Терен је био тежак за игру, било је тешко да се успостави пас, али ми смо победили, што је најважније за нас”, рекао је Ђукић после утакмице за телевизију Аренаспорт. Партизан ће у четвртак у Елбасану играти против Скендербега, утакмицу трећег кола Лиге Европа.

„Чека нас тежак меч у Албанији. Скендербег је добра такмичарска екипа, али мислим да смо и ми такмичарска екипа. Ми тамо нећемо ићи да се бранимо, већ да покушамо да победимо и да донесемо три бода”, навео је Ђукић.

Тренер Радника Симо Крунић рекао је да не може ништа да замери својој екипи.

„Узимајући све у обзир, ово је оно што смо желели, не резултат, већ све остало. Имали смо шансе да постигнемо гол, али нажалост нисмо успели. Када против екипе каква је Партизан не искористиш шансе, тешко можеш да победиш. Честитам мојим играчима, борили су се свих 90 минута, не могу ништа да им замерим, нисмо имали среће да бисмо победили Партизан”, навео је он.

Нападач Радника Милан Пуровић повредио се на почетку утакмице.

„Повреда је мало озбиљнија. То нас је пореметило, морали смо на почетку да правимо измену, али ови играчи који су ушли у игру наставили су да играју, борили су се целу утакмицу. Када играш против Партизана увек имаш додатну мотивацију, а надам се да ћемо овакву мотивацију из играча извући и у осталим утакмицама, јер су против Партизана показали да могу и да имају квалитет”, додао је Крунић. (Бета)